Ścieżka rowerowa i oświetlenie na Akademijnej

W pierwszej połowie 2019 roku Leroy Merlin wybudował ul. Akademijną, która połączyła Osiedle Przylesie z ul. Zegrzyńską w Jabłonnie. Urząd Gminy zobowiązał się wówczas, że na swój koszt wykona ścieżkę rowerową i oświetlenie wzdłuż drogi. Po 1,5 roku gmina zapowiedziała dokończenie tej inwestycji.

Nowy odcinek ul. Akademijnej, który powstał w ubiegłym roku, to zasługa Leroy Merlin. Jak okazuje się, firma wzięła na siebie ciężar finansowy i wybudowała nową drogę wraz z chodnikiem. Zgodnie z ustaleniami inwestycja miała zostać rozbudowana o ścieżkę rowerową oraz oświetlenie. Za tę część inwestycji odpowiedzialny był już Urząd Gminy, który jednak nie spieszył się z rozpoczęciem robót. Od tamtego czasu okoliczni mieszkańcy i dziennikarze wielokrotnie dopytywali o realizację obietnic.

– Rozpoczynamy budowę ścieżki rowerowej oraz oświetlenia na ul. Akademijnej w Jabłonnie! Prace rozpoczną się w najbliższym czasie – poinformował w tym miesiącu na Facebooku wójt Jarosław Chodorski.

Jak zapewnia wójt, w ramach inwestycji powstanie również przejście dla pieszych. Jego umiejscowienie planowane jest tuż przy rondzie w rejonie osiedla.

Potrzebne spowalniacze

Mieszkańcy zwracają również uwagę, że podczas robót warto pomyśleć o montażu progów zwalniających, ponieważ często kierowcy jadący ul. Akademijną przekraczają dozwoloną prędkość, natomiast nocami wyścigi urządzają sobie motocykliści. Pojawiają się także uwagi odnośnie wymiany wiat przystankowych, pod którymi obecnie może schronić się tylko kilka osób.