Rozmawiali o bezpieczeństwie

Na zorganizowanej przez mundurowych debacie społecznej o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z mieszkańcami gminy Jabłonna policjanci na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Dariuszem Chojnowskim.

W poniedziałek o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102 policjanci zorganizowali debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z policją oraz oczywiście mieszkańców gminy. W debacie policję reprezentowali: Zastępca Komendanta Powiatowego  Policji w Legionowie mł. insp. Dariusz Chojnowski, Komendant Komisariatu Policji w Jabłonnie asp. szt. Artur Purzycki wraz ze swoim zastępcą kom. Markiem Browalskim, dzielnicowi z komisariatu w Jabłonnie: asp. Sławomir Wiśniewski i sierż. Paweł Opacki. Obecni byli także asp. szt. Justyna Stopińska specjalista ds. profilaktyki społecznej w legionowskiej komendzie oraz kom. Jarosław Florczak oficer prasowy KPP w Legionowie. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy gminy Jabłonna, przedstawiciele władz gminy oraz radni i sołtysi.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych i drogowych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: „pierwszego kontaktu”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in.: o zwiększeniu liczby patroli oraz miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego i porządkowych – głównie miejsc, w których mieszkańcy zauważają naruszenia prawa  związane z zaśmiecaniem miejsc publicznych i piciem alkoholu wbrew przepisom.

Merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Jabłonna zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Źródło: KPP Legionowo