Rodzice boją się o swoje dzieci. Pedofil w Jabłonnie?

Na rodziców z Jabłonny padł blady strach. Od kilku dni wzajemnie ostrzegają się przed mężczyzną, który może chcieć skrzywdzić ich dzieci. Według relacji rodziców był widziany na Leśnej, Bukowym Dworku oraz Osiedlu Przylesie. – Prosimy mieszkańców, którzy zauważyli cokolwiek podejrzanego o powiadomienie nas na numer alarmowy lub osobiście – apeluje policja.

– Ktoś zaczepiał dzieci na Osiedlu Przylesie i Bukowy Dworek. Rozmawiałam z policją, wiedzą o wszystkim i są patrole. Wiem od koleżanki z Przylesia, że oferował dzieciom cukierki – powiadomiła nas p. Anna.

W internecie aż huczy od komentarzy.

– Dzieci na osiedlu Bukowy Dworek również mówiły rodzicom, że chodzi pan po osiedlu i rozdaje cukierki i to jest obcy pan. Określiły jako łysy w okularach – pisze p. Dorota.

– Był u mnie na balkonie na Akademijnej, uważajcie. To jakiś głupek. 3 maja wezwałam policję i to zabrali. Widocznie wypuścili. Prawdopodobnie nie było to pierwszy raz – pisze p. Ula.

– My też na niego przyczajkę robimy. Gość jeśli chce mieć pewną część ciała, niech skończy z tym, co robi, bo szykujemy się wraz z sąsiadami na niego. Nie ręczymy za siebie! Panowie policjanci nie mogą nic z nim zrobić, przecież mieli go w garści? Najlepiej czekać do następnej tragedii i dopiero ktoś się może zainteresuje. Ten człowiek jak przyszedł 3 maja na Os. Przylesie o godz. 20 (czyli było jeszcze widno) to opuścił osiedle o 2:30 w nocy. Od 1:00 w nocy usiłował wejść do nas i przez półtorej godziny walczył ze mną, żeby się dostać a ja bacznie obserwowałam jego zachowanie – dodaje p. Monika.

Niektórzy rodzice twierdzą, że dziwnie zachowującym się mężczyzną może być mieszkaniec naszej gminy, który już dwa lata temu został zatrzymany w związku z podejrzeniami o przestępstwa seksualne.

– Moje dziecko rozpoznało tego pana po zdjęciach, który chodzi od około tygodnia po osiedlu Bukowy Dworek! Chodzenie oczywiście nie jest karane, ale zaczepianie dzieci i częstowanie cukierkami czy ciasteczkami jest to dosyć dziwne – pisze p. Anna.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Legionowie.

– Dzisiaj (25 maja br.) zostaliśmy powiadomieni o tym, że w internecie pojawiło się ostrzeżenie przed osobą widzianą w Jabłonnie mogącą popełnić przestępstwo tzw. pedofilii. Od chwili otrzymania tej informacji wykonujemy czynności sprawdzając i analizując całość tej sprawy. Prosimy mieszkańców, którzy zauważyli cokolwiek podejrzanego o powiadamianie nas na numer alarmowy lub osobiście. Sprawdzimy każdy sygnał – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo. 

Jabłonna Dla Mieszkańców