Robiła kampanię wyborczą Chodorskiego i wygrała nabór do urzędu

Rozstrzygnięto nabór na stanowisko referenta ds. marketingu i komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy. Wygrała go kandydatka, która w 2014 roku należała do sztabu wyborczego Jarosława Chodorskiego, startującego wówczas w wyborach na wójta.

W poprzednim roku pisaliśmy o ogłoszonym naborze na referenta ds. marketingu i komunikacji społecznej. Do zadań nowego pracownika jabłonowskiego magistratu ma należeć m.in przygotowywanie informacji na stronę internetową urzędu i portale społecznościowe, działania z zakresu public relations, przygotowywanie informacji dla mediów, prowadzenie ich stałego monitoringu oraz archiwum prasowego, prowadzenie działań związanych z reklamą i promocją, opracowywanie publikacji, folderów, kalendarzy i innych materiałów promocyjnych oraz redagowania gazety gminnej.

W wyniku przeprowadzonego naboru stanowisko zaoferowano Dominice Lemke. Urząd uzasadnia swój wybór dobrym przygotowaniem merytorycznym kandydatki oraz umiejętnościami niezbędnymi do podjęcia pracy na oferowanym stanowisku.

– Kandydatka jako jedyna z osób aplikujących wykazała się komunikatywną znajomością języka angielskiego. Dodatkowym atutem wybranej osoby jest doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z redagowaniem tekstów i informacji prasowych – czytamy w uzasadnieniu podpisanym przez wicewójta Marcina Michalskiego.

Warto nadmienić, że znajomość języka angielskiego i języka włoskiego była jedynie wymogiem dodatkowym.

Jak udało się nam ustalić D. Lemke aktywnie angażowała się w kampanię wyborczą J. Chodorskiego, który w 2014 roku ubiegał się o wygraną w wyborach samorządowych. D. Lemke również była związana z Fundacją Trzciany, kiedy funkcję prezesa pełnił J. Chodorski.

– „Kiedy pytają mnie…” Mówię, że głosuje na Jarosław Chodorski 🙂 – pisała, na publicznie dostępnym profilu na Facebooku, jeszcze przed wyborami D. Lemke.

D. Lemke zachęcała też do głosowania na „najlepszego, najmłodszego, najprzystojniejszego” kandydata.

Przyszła urzędniczka – która już niedługo będzie odpowiedzialna za promocję gminy – nie zostawiła suchej nitki na nieformalnej grupie dziewięciu radnych (Marek Zieliński, Teresa Gałecka, Witold Modzelewski, Włodzimierz Kowalik, Arkadiusz Syguła, Adam Krzyżanowski, Bogumiła Majewska, Dorota Świątko i Marta Lipińska), która na początku kadencji wystosowała pismo do nowego wójta. Radni zostali nazwani ośmiornicą z jednym łbem i ośmioma mackami. Przyszła urzędniczka nie wierzyła również, że wyborcy świadomie postawili krzyżyki przy ich nazwiskach.

D. Lemke chętnie wypowiadała się także na temat poprzedniej wójt – Olgi Muniak.

15

W poniedziałek zapytaliśmy urząd, czy komisja konkursowa wiedziała o tym, że D. Lemke należała do sztabu wyborczego J. Chodorskiego i zachowywała się w sposób nieetyczny, obrażając radnych i byłą wójt. Do chwili publikacji artykułu gmina nie zajęła stanowiska w tej sprawie.

fot. Print Screen / Facebook – publiczny profil użytkownika Dominika Lemke