Remont dachu w przedszkolu

Rada Gminy przeznaczyła 50.000 zł na remont dachu Przedszkola Gminnego w Jabłonnie. Jak tłumaczy radny Syguła, wykonanie prac jeszcze przed zimą jest niezbędne.

– Byliśmy na otwarciu nowej części przedszkola i mimo że została ona wybudowana z półrocznym poślizgiem, jest to piękny obiekt. Mamy jednak problem ze starą częścią przedszkola. Dziwię się, że nie naprawiono dachu podczas dobudowy nowej części. Co prawda wszyscy czekali na termomodernizację obiektu, która miała być w tym roku, ale mamy już prawie październik i nie wiadomo kiedy zostanie wykonana. Dlatego zaproponowałem na komisji i zrobiłem wszystko, żeby przeznaczyć 50.000 zł na uratowanie tego dachu. Wiadomo, że jeśli nie zrobimy tego do zimy, to będzie tam grzyb – mówi radny Arkadiusz Syguła.

Podczas sesji Justyna Kręcik, p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji poinformowała, że wspomniane środki nie zostaną wykorzystane na remont całego dachu, tylko na naprawę miejsc, w których występują przecieki.

– Z jednej strony jest to wydanie lekką ręką 50.000 zł, ponieważ remont powinien zostać zrobiony już w wakacje, ale z drugiej strony teraz nie mamy wyboru i jest to ratowanie całej sytuacji. Miała być termomodernizacja, zdejmowany dach oraz robione ocieplenie. Gdyby w urzędzie niektórzy pracowali jak pracować powinni, np. pani Sobczak (sekretarz gminy, była naczelnik Wydziału Inwestycji – red.) czy pan od środków unijnych to myślę, że prace powinny być już dawno zrobione – dodaje radny Syguła.

Jabłonna Dla Mieszkańców