Recydywista pójdzie siedzieć za kawę i czekoladę?

36-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego został zatrzymany po tym, jak ochrona jednego z marketów w Legionowie ujęła na kradzieży kaw i czekolad o wartości ponad 800 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za kradzież. Przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w środę, w jednym z marketów na terenie Legionowa. 36-latek został ujęty przez pracownika ochrony za linią kas ze skradzionymi artykułami spożywczymi.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że łupem mężczyzny padło 19 kaw oraz 14 czekolad, o łącznej wartości ponad 800 złotych. 36-latek został zatrzymany przez mundurowych i noc spędził w policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy w toku wykonywanych czynności ustalili, że podejrzany już wcześnie dopuszczał się tego typu przestępstw. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów kradzież artykułów spożywczych na łączną kwotę ponad 1700 złotych. Podejrzany przestępstwo to popełnił w warunkach recydywy.

Źródło: KPP Legionowo