Radnych można bez konsekwencji nazywać ośmiornicą z…?

– Jabłonna ma nową ośmiornicę – ma jeden łeb i osiem macek. Nie wierzę, że wyborcy świadomie postawili krzyżyk przy ich nazwiskach – zaatakowała grupę radnych tuż po ostatnich wyborach samorządowych Dominika Lemke. Sekretarz gminy nie przeszkadza zachowanie niedawno zatrudnionej urzędniczki, która w przeszłości angażowała się w tzw. „brudną politykę”.

D. Lemke, która należała do sztabu wyborczego Jarosława Chodorskiego ubiegającego się w 2014 roku o fotel wójta, kilka tygodni temu objęła stanowisko referenta ds. marketingu i komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy.

– Dodatkowym atutem wybranej osoby jest doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z redagowaniem tekstów i informacji prasowych – czytaliśmy w uzasadnieniu wyboru podpisanym przez wicewójta Marcina Michalskiego.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, w jakich redakcjach D. Lemke zbierała doświadczenie. Joanna Gwadera, sekretarz gminy poinformowała, że stanowisko referenta nie jest stanowiskiem samodzielnym i wymaga szczególnego nadzoru kierownika, więc jednak bez znaczenia jest, jakie doświadczenie w zakresie publikacji prasowych lub internetowych posiadała kandydatka.

11

– Czy komisja konkursowa, w tym sekretarz i wicewójt, wiedzieli, że p. Lemke w czasie kampanii wyborczej i tuż po niej obrażała p. Olgę Muniak oraz radnych? Przypomnę, że p. Lemke publicznie wypowiadała się, że „p. Muniak może mówić różne farmazony, bo jest znana z tego w całym powiecie”, natomiast grupę radnych nazwała ośmiornicą z jednym łbem i ośmioma mackami. Czy Pani Sekretarz ocenia zachowanie p. Lemke za etyczne, a może jednak nie? – zapytał nasz dziennikarz.

– Ocena zachowania Pani Dominiki Lemke powinna ograniczać się do czasu zatrudnienia w Urzędzie Gminy Jabłonna – odpowiedziała sekretarz Gwadera.

22

Należy podkreślić, że po zatrudnieniu D. Lemke, Urząd Gminy zrobił się bardziej aktywny w promocji wójta Chodorskiego. M.in. do decyzji podatkowych są dołączane ulotki pobieżnie opisują ubiegłoroczne działania wójta, natomiast na Facebooku pojawił się filmik przedstawiający inwestycje przeprowadzone w 2015 roku, gdzie sztandarowym zadaniem jest wymiana witacza na granicy Jabłonny i Warszawy.

33

Więcej na temat konkursu na stanowiska referenta ds. marketingu i komunikacji społecznej można przeczytać w artykule „Robiła kampanię wyborczą Chodorskiego i wygrała nabór do urzędu”.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Print Screen / Facebook – publiczny profil użytkownika Dominika Lemke