Przewodnicząca Rady Rodziców atakuje pracowników szkoły

– Pracownicy, którzy nie otrzymali premii, bo nie wyróżniali się specjalnie dbałością o nasze dzieci… robią zamęt – przewodnicząca Rady Rodziców oskarża pracowników Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Laura Kozowska nawiązała do nagród, które dyrektor Braun przyznawała podczas Dnia Edukacji Narodowej. Mocne słowa czy po prostu hejt?

Laura Kozowska, przewodnicząca Rady Rodziców po raz kolejny nie pozostawiła suchej nitki na pracownikach Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Tym razem L. Kozowska postanowiła wytłumaczyć na Facebooku, dlaczego w ostatnich tygodniach wokół szkoły jest coraz gorsza atmosfera. Winni okazali się pracownicy szkoły, którzy nie otrzymali nagród.

– Pracownicy, którzy nie otrzymali premii, bo nie wyróżniali się specjalnie dbałością o nasze dzieci… robią zamęt – napisała L. Kozowska. – Osoby, które dopuściły się nadużyć same sobie kręcą bat nad głową pisząc listy anonimowe i przekazując fałszywe informacje mediom. Przyglądam się i to wygląda jak atak na Nową Panią Dyrektor, bo odkryła nadużycia i ma prawo według uznania rozdzielić nagrody – oskarżała przewodnicząca Rady Rodziców.

Przypomnijmy, że w tym roku w jabłonowskiej podstawówce na Dzień Edukacji Narodowej nagrody pieniężne otrzymało tylko 21 nauczycieli spośród 104. Taką decyzję podjęła dyrektor Jolanta Braun. W poprzednich latach liczba nagrodzonych była zdecydowanie wyższa – rok temu 77 nauczycieli na 96, a dwa lata temu 68 nauczycieli na 98.

Słowa przewodniczącej Rady Rodziców zbulwersowały internautów z Jabłonny.

– Jak może się Pani wypowiadać o nauczycielach, że mieszają Ci, którzy nie dostali premii a nic nie zrobili dla dzieci. Miała Pani do czynienia z tymi wszystkimi nauczycielami? Bo takiej wiedzy nie nabędzie Pani poprzez dzień dobry na korytarzu i z ust koleżanek. Należy się samemu przekonać, by się wypowiadać – skomentowała p. Iwona.

– Szanowna Pani Lauro. Milczenie jest złotem… Proszę pamiętać, że została Pani wybrana przez Rodziców i reprezentuje Pani Ich głos. Z tego co się zorientowałam, nie wszyscy Rodzice są tego samego zdania co Pani. Moim zdaniem w pewnym sensie powinna Pani być „apolityczna”, nawet jeśli została Pani w owych zarzutach wymieniona. Uważam, że prawda sama się obroni i zbędne jest komentowanie i stawanie po którejś ze stron konfliktu. To moim zdaniem zaszkodzi i Pani i odbije się na dzieciach – stwierdziła p. Aleksandra.

– Pani Lauro, proponuję, tak jak już zostało napisane, nie mieszać się w konflikty i próbować być apolitycznym. Rada Rodziców ma to do siebie, że reprezentuje wszystkich rodziców i dzieci szkoły, a podsycanie tego konfliktu na pewno temu nie służy. Proponuję zająć się ważniejszym, palącym problemem, który może dotknąć wszystkie nasze dzieci od 1 września, w tym również Pani dziecko. Wobec zapełnienia szkoły od września być może młodsze klasy zaczną chodzić na 3 zmiany, a nie 2 jak dotychczas, a starsze klasy być może na 2 zmiany. To jest niedopuszczalne i ważniejsze niż jakieś faktury na jajka i prywatne wojny Pani Dyrektor z częścią nauczycieli, którzy ośmielili się mieć swoje zdanie – dodał p. Michał.

Przewodnicząca Rady Rodziców już na początku listopada wypowiadała się negatywnie na temat nauczycieli z jabłonowskiej szkoły.

– Brawo Pani Dyrektor <serduszko>. Nagradza się nauczycieli, którzy najwięcej się starają i dbają o nasze dzieci i to ma być motywujące dla wszystkich na rok przyszły. Po to są nagrody i to nie jest dodatkowa premia ani 13 pensja. Jak Rada Rodziców podziękowaliśmy wszystkim. Niestety byli nauczyciele, którzy zachowali się bardzo niewłaściwie podczas Akademii lekceważąc Rodziców i to co robiliśmy i na to myślę, że warto zwrócić uwagę. Bo nagrody mają być motywacją a nie manifestacją niezadowolenia wobec Pani Dyrektor decyzji – pisała L. Kozowska.

Prawdopodobnie do tej wypowiedzi odnieśli się pracownicy szkoły w anonimowym liście otwartym.

– Przewodnicząca Rady Rodziców oczernia środowisko nauczycieli, ponieważ nie podeszło z entuzjazmem do pomysłu kontrowersyjnej zabawy dla dzieci „bitwa na torty” – napisali pracownicy szkoły.

Jabłonna Dla Mieszkańców