Przeprowadzka mieszkańców z „porodówki” odłożona w czasie

Do końca poprzedniego roku mieszkańcy z dawnej „porodówki” mieli zostać przeniesieni do zakupionego przez gminę za 1.500.000 złotych budynku na ulicy Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie. Lokatorzy wciąż mieszkają w budynku, który zagraża ich bezpieczeństwu.

– Przy zakupie Zegrzyńskiej 1 deklarował pan, że mieszkańcy „porodówki” przebywający w ciężkich warunkach, do końca roku mieli zostać przesiedleni pod Zegrzyńską 1. Jak daleko w tej sprawie pan wójt zabrnął? – zapytał na grudniowej sesji Rady Gminy jeden z mieszkańców.

Wójt Jarosław Chodorski nie ukrywał, że nie zrealizował wcześniej składanej obietnicy.

– Wydawało mi się, że uda mi się to zrobić do końca roku. Jednak to wymaga projektu i pozwolenia na budowę. Będziemy to w kolejnym roku wykonywać – stwierdził lakonicznie wójt.

W pierwszej połowie poprzedniego roku wójt Chodorski poinformował Gazetę Powiatową, że stan budynku komunalnego przy ul. Modlińskiej 130 (tzw. „porodówka”), według przeprowadzonych ekspertyz, zagraża bezpieczeństwu korzystających z niego lokatorów.

radni

Radni dziwili się, że urząd zrezygnował z wykonania ekspertyzy budynku przy ul. Zegrzyńskiej

Już wtedy planowano, że mieszkańcy zostaną przeniesieni do budynku przy ul. Zegrzyńskiej, który gmina ostatecznie zakupiła za 1.500.000 zł. Niestety urząd przed zakupem nie przeprowadził analizy dotyczącej kosztów remontów budynku. Te prawdopodobnie wymagają  znaczących nakładów finansowych. Miejmy nadzieję, że gmina będzie w stanie je ponieść i jak najszybciej przenieść lokatorów z ul. Modlińskiej 130, którzy od lat żyją w warunkach uwłaczających ludzkiej godności.

AK