Przedszkole otwarte od poniedziałku, ale dzieci lepiej zostawić w domu

Od poniedziałku ponownie będzie otwarte Gminne Przedszkole w Chotomowie. Jednak ze względu na zmniejszoną obsadę personelu, gmina prosi rodziców o zapewnienie opieki nad dziećmi w domach. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

– Informujemy, że Gminne Przedszkole w Chotomowie od poniedziałku 10 kwietnia będzie ponownie otwarte.

Ze względu na zmniejszoną obsadę personelu prosimy jednak, aby wszyscy rodzice, którzy będą mogli w dniach 10-14 kwietnia we własnym zakresie zapewnili opiekę swoim dzieciom w domach. Rodziców, których dzieci od poniedziałku będą uczęszczały do przedszkola prosimy o telefoniczne zgłaszanie i informowanie pracowników przedszkola. Obecność dzieci można zgłaszać dzisiaj do godziny 18.00 pod nr telefonu 22 772 20 02 lub mailowo do nauczycielek grup.

Pion kuchenny w przedszkolu będzie cały czas zamknięty, posiłki zapewni firma cateringowa – informuje Urząd Gminy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w przedszkolu w Chotomowie doszło do zatrucia pokarmowego ponad 100 osób. Przedstawiciel Urzędu Gminy powiadomił policję o możliwości popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze przeprowadzili wstępne czynności dotyczące możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, przesłuchano m.in. dyrektora placówki. Ponadto policja powiadomiła o całym zdarzeniu Państwową Inspekcję Pracy. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Jabłonna Dla Mieszkańców