Przedszkole w Chotomowie zamknięte także we wtorek

Sanepid dziś przeprowadził inspekcję w Gminnym Przedszkolu w Chotomowie. Placówka będzie zamknięta na pewno jeszcze jutro. W ostatnich dniach około 100 przedszkolaków odwiedziło szpitale w Warszawie oraz okolicy, obecnie w szpitalach przebywa 43 dzieci.

Jak informuje Urząd Gminy, dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła inspekcję w Gminnym Przedszkolu w Chotomowie. Zostały pobrane próbki wody i żywności, które następnie zostaną przebadane w laboratoriach.

– Obecnie w budynku przedszkola przeprowadzana jest dezynfekcja całego obiektu. Jutro w przedszkolu przeprowadzone będzie dalsze czyszczenie. Przedszkole dzisiaj i jutro będzie zamknięte ze względów technicznych – poinformował dziś na Facebooku Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Jeżeli jutro któryś z rodziców nie będzie w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom, proszony jest o kontakt z pracownikami chotomowskiego przedszkola: p. Marzeną – 690 50 66 47 lub p. Anią – 662 351 085.

Zatrucie pokarmowe prawdopodobnie zostało wywołane salmonellą. Radny Arkadiusz Syguła powiedział nam wczoraj, że potwierdziły to szpitale w Nowym Dworze Mazowieckim i Dziekanowie Leśnym. Oprócz dzieci, zachorowali również niektórzy pracownicy przedszkola.

Więcej na temat zatrucia ok. 100 przedszkolaków i części pracowników można przeczytać we wczorajszych artykułach:
Zatrucie salmonellą. 100 przedszkolaków w szpitalach!
W szpitalach jeszcze 43 przedszkolaków. Zostawcie zdrowie dzieci w domach

Jabłonna Dla Mieszkańców