Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie CEKS

Prokuratura Rejonowa w Legionowie umorzyła śledztwo w sprawie Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego w Chotomowie. Mimo że wójt złożył zawiadomienie, nie dopatrzono się znamion przestępstwa.

Na październikowej sesji Rady Gminy przeczytano przygotowany przez Komisję Rewizyjną protokół z kontroli wydatków budowy CEKS, która odbyła się od 8 do 18 września 2015 r. Kontrolę przeprowadził wtedy zespół w składzie: Arkadiusz Syguła, Wojciech Nowosiński i Tomasz Wodzyński.

– Protokół sporządziliśmy z dokumentacji, która była w gminie. Nikogo w protokole nie oskarżyliśmy, ani na nikogo nie donieśliśmy do żadnej prokuratury. Na podstawie dokumentów, które mieliśmy, napisaliśmy raport – mówił radny Syguła.

A. Syguła dodał, że Komisja Rewizyjna zobowiązała wójta Jarosława Chodorskiego do niezwłocznego przedstawienia sprawy budowy do wyjaśnienia stosownym państwowym instytucjom kontrolującym. Jak udało się nam ustalić, wójt złożył zawiadomienie do prokuratury.

Katarzyna Ryniewicz-Smela, zastępca prokuratora rejowego poinformowała nas, że sprawa zostało zakończona 4 stycznia br. wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa. Prokuratura badała poprawność procedur związanych z realizacją zamówień dla CEKS i nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. Decyzja nie jest prawomocna.

DS