Problemy z odbiorem odpadów w Skierdach i Trzcianach

Firma obsługująca gm. Jabłonna nie odebrała wczoraj odpadów zmieszanych z części nieruchomości w Skierdach i Trzcianach. Mieszkańcy kolejno zgłaszali reklamacje do gminy. Dlaczego nie zrealizowano odbioru zgodnie z harmonogramem? Powody są różne. Przynajmniej inne podawane przez Urząd Gminy i firmę.

Już wczoraj mieszkańcy Skierd i Trzcian informowali nas, że z wielu posesji w rejonie X nie odebrano odpadów komunalnych. – Około godz. 20.00 przejechałem się ulicami i praktycznie wszędzie w Skierdach stały pojemniki. Nie zaglądałem do środka, ale dzwoniłem do kilku sąsiadów i potwierdzili brak odbioru – poinformował nas jeden z mieszkańców.

Jak dodał mieszkaniec, skontaktował się z Urzędem Gminy w sprawie zgłoszenia reklamacji. – Urzędniczka powiedziała, że nie wie, kiedy odpady zostaną odebrane, czy dziś czy jutro, bo to nowa firma i nie zna terenu. Najlepiej, żeby pojemnik stał cały czas dostępny. Zapytałem, co będzie jak ktoś przewróci lub zniszczy mi pojemnik. Tak było z pojemnikiem sąsiada, gdy pozostawił na noc przed bramą. Urzędniczka powiedziała, że piszę czarne scenariusze – usłyszeliśmy od mieszkańca.

Urząd: firma poznaje teren

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z rzecznikiem urzędu Michałem Smolińskim, ale nie miał czasu odpowiedzieć na naszego maila.

Zadzwoniliśmy zatem do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Urzędniczka poinformowała, że w przypadku złożenia reklamacji, firma ma obowiązek zrealizować ją do końca następnego dnia. Dodała również, że jest to nowa firma, która poznaje teren i ma jeszcze do zrealizowania dużo innych reklamacji. Zauważyła także, że firmie jest trudno dotrzeć do niektórych posesji w Skierdach nawet z GPS-em.

Firma: zepsuła się śmieciarka

Z kolei przedstawiciel firmy Eko Max Recykling, która obsługuje teren gm. Jabłonna, poinformował, że wczorajszy poślizg spowodowany był awarią śmieciarki, która nastąpiła około godz. 18.00. Jednocześnie zapewnił, że dziś zakończono odbiór odpadów w rejonie X.