Pożar na cmentarzu

W piątkowe przedpołudnie zadysponowano strażaków do interwencji na cmentarzu w Chotomowie. Postronne osoby zauważyły, że na jednym z grobów płonie wieniec. Tego dnia to nie była jedyna interwencja straży.

W piątek, 20 maja tuż po godz. 11.00 legionowska straż pożarna została zaalarmowana o zagrożeniu na cmentarzu przy ul. Kościelnej w Chotomowie. Jak okazało się, na jednym z grobów płonął wieniec kwiatów, który zapalił się prawdopodobnie od znicza. Strażacy z JRG Legionowo ugasili ogień.

W nocy z piątku na sobotę JRG Legionowo ponownie interweniowało na terenie gm. Jabłonna. Tym razem straż otrzymała 14 minut po północy informację o pożarze nieużytków rolnych przy ul. Wspólnej w Dąbrowie Chotomowskiej. Ogień objął powierzchnię około 20 metrów kwadratowych. Przyczyną jego pojawiania się było podpalenie. Warto podkreślić, że strażacy mieli utrudniony dojazd ze względu na grząski teren. Niemniej jednak poradzili sobie bez zarzutu, ugasili ogień i po 61 minutach od rozpoczęcia akcji byli już w koszarach.

Jabłonna Dla Mieszkańców