Pożar budynku. Biegły sprawdza czy doszło do podpalenia

W nocy ze środy na czwartek doszło do pożaru jednego z budynków na ul. Piusa XI w Chotomowie. Prowadzone są czynności procesowe z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Policja nie wyklucza, że było to podpalenie.

Tuż po północy zaczął płonąć niezamieszkały, drewniany domek przy ul. Piusa XI. Kiedy na miejsce dojechali strażacy, pożarem objęta była jedna ze ścian oraz część dachu. Cztery zastępy straży z JRG Legionowo i OSP Chotomów walczyły z ogniem przez ponad półtorej godziny. Budynek uległ spaleniu w 30%.

– Do zdarzenia doszło o godz. 0.13. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Będą prowadzone czynności procesowe z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia – mówi kom. Jarosław Florczak, oficer prasowy Komedy Powiatowej Policji w Legionowie.

Straż pożarna poinformowała nas, że nie ustalono jeszcze przyczyny wystąpienia ognia. Zapytaliśmy policję, czy było to podpalenie.

– Nie wykluczamy żadnej możliwości, jednak obecnie przyczyny pożaru nie są jeszcze ustalone – odpowiada oficer prasowy KPP Legionowo.

Na miejscu obok straży pożarnej i policji, było także obecne pogotowie energetyczne. Udało się nam ustalić, że nie był to pierwszy pożar tego budynku.

Jabłonna Dla Mieszkańców
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie