Powstanie chodnik na niebezpieczniej ulicy

Jeszcze w tym roku na niebezpiecznej ulicy Klonowej w Bożej Woli zostanie wybudowany chodnik. Od dawna zabiegała o to radna Teresa Gałecka. Na wykonanie inwestycji zabezpieczono łącznie 330.000 złotych.

Podczas marcowej sesji Rada Gminy zdecydowała się udzielić starostwu pomocy finansowej na wykonanie projektu i budowę chodnika w Bożej Woli. W gminnym budżecie zabezpieczono na ten cel 110.000 zł. Z kolei w budżecie powiatu zarezerwowano na inwestycję 220.000 zł.

Ul. Klonowa jest jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na terenie gm. Jabłonna. Już w poprzednim roku radna Gałecka wywalczyła  środki finansowe na montaż 15 słupów oświetleniowych. W tym roku dzięki jej staraniom powstanie tam chodnik od skrzyżowania z ul. Modlińską do granicy gm. Jabłonna.

– Jest to bardzo ważna inwestycja i wreszcie po ośmiu latach pisania do powiatu, udało się nam podjąć współpracę i uzyskać od starostwa środki na jej wykonanie. Dziękuję, że wreszcie będzie tam chodnik i po prostu będzie bezpiecznie – mówiła radna Gałecka.

Jabłonna Dla Mieszkańców