Powstaje chodnik na Kordeckiego

Trwa budowa chodnika przy ul. Kordeckiego w Chotomowie, który ma poprawić bezpieczeństwo na odcinku od Kasztanowej do Leszczynowej. O wykonanie inwestycji zabiegali radny powiatowy Grzegorz Kubalski i radny gminny Adam Krzyżanowski.

Od lat mieszkańcy północnego Chotomowa dopominali się o poprawienie bezpieczeństwa w okolicy ul. Kordeckiego. Osoby poruszające się pieszo, muszą szczególnie uważać wychodząc z ul. Leszczynowej. Do tej pory nie było tam chodnika, natomiast duży ruch samochodowy mocno dawał się we znaki pieszym.

Starostwo Powiatowe podjęło decyzję o rozpoczęciu budowy chodnika na odcinku od ul. Leszczynowej do skrzyżowania z ul. Kasztanową. Chodnik powstanie na długości 140 metrów. Prace wykonuje firma Spectare z Warszawy, a ich koszt to ponad 120 tys. zł.

– Jako powiat wsłuchujemy się w lokalne problemy i wspieramy gm. Jabłonna w tych obszarach, w ktorych potrzebuje pomocy. Jest to droga powiatowa, dlatego też inwestycja jest wykonywana przez starostwo. Między władzami gminnymi i powiatowymi jest potrzebna odpowiednia współpraca i i mam nadzieję, że w nowej kadencji, po wyłonieniu władz w wyborach samorządowych, na taką współpracę można będzie liczyć – powiedział Grzegorz Kubalski, członek Zarządu Powiatu Legionowskiego.

– Od wielu lat występowaliśmy do powiatu o wybudowanie chodnika na ul. Kordeckiego. Dzięki współpracy na linii powiat – radni gminni ta inwestycja jest realizowana. Dla mnie jako wieloletniego samorządowca element współpracy dla dobra mieszkańców gm. Jabłonna jest bardzo ważny – stwierdził Adam Krzyżanowski, radny gminny.

Jabłonna Dla Mieszkańców