Powiatowy Dzień Strażaka: medale dla naszych ludzi

W poprzedni weekend w Legionowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Były podziękowania za ofiarną służbę, awanse, medale i nagrody rzeczowe. Druh Zbigniew Frydrychowicz z OSP Chotomów otrzymał Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast lokalny dziennikarz Marek Karpowicz został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia przez st. kpt. Łukasz Szulborski meldunku st. bryg. Markowi Jasińskiemu – Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mieczysław Klimczak powitał wszystkich zebranym zarówno zaproszonych gości jak i strażaków obecnych na uroczystości. Tym drugim podziękował za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego powiatu legionowskiego. Duże słowa uznania padły również pod adresem ochotników. To oni, w tym m.in. OSP Jabłonna i OSP Chotomów, w swoich gminach dbają o bezpieczeństwo i niosą pomoc potrzebującym. Stanowi to ogromne wsparcie dla strażaków zawodowych.

Słowa uznania dla strażaków skierowali również komendanci: st. bryg. Marek Jasiński (KG PSP) oraz st. bryg. Jarosław Kurek (KW PSP Warszawa). Podziękowania od samorządowców złożył starosta legionowski Robert Wróbel. Podziękowania za współpracę z mediami złożył Marek Karpowicz – odznaczony brązowym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

– Cieszę się, że moja codzienna praca z wami została doceniona przez zarząd powiatowy, który zawnioskował o to odznaczenie. Dziękuję wam za to wszystko, co razem dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego czynimy na co dzień. Dziękuję za wszystkie akcje prewencyjne, jakie wspólnie podejmuje moja redakcja wraz z wami. Nie mogę zapomnieć  o strażakach zawodowych, z którymi również wiele inicjatyw podejmowałem. Dzięki wam wszystkim mogę rzetelnie przekazać informację o prowadzonych działaniach ratowniczo – gaśniczych, które poprzez internet trafiają do czytelników – powiedział M. Karpowicz.

Warto podkreślić, że podczas uroczystości doceniono pracę wykonywaną przez przedstawicieli naszej gminy. Druh Zbigniew Frydrychowicz z OSP Chotomów otrzymał Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast st. kpt. Aleksandra Kempczyńska z KP PSP Legionowo nagrodę finansową. Pani Aleksandra na co dzień jest mieszkanką Jabłonny.

Po zakończonej części oficjalnej odbyły się pokazy. Jeden z nich, a dokładnie pokaz ratownictwa technicznego, zaprezentowali strażacy z OSP Chotomów.

Jabłonna Dla Mieszkańców