Poślizg w oświetleniu przejść dla pieszych i przystanków

Do końca sierpnia gm. Jabłonna miała oświetlić przejścia dla pieszych i przystanki autobusowe wzdłuż drogi wojewódzkiej 630 w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i Jabłonnie. Niestety nastąpił poślizg, przez co Urząd Gminy wydłużył termin zakończenia inwestycji do końca października.

Mieszkańcy gm. Jabłonna od dawna dopytują o oświetlenie przejść dla pieszych i przystanków wzdłuż ul. Modlińskiej. Jest to droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu i przechodząc przez nią, trzeba uważać, żeby nie wejść pod koła pędzących aut. Szczególnie niebezpiecznie jest wieczorem. W poprzednich latach Rada Gminy zabezpieczała w budżecie środki na wykonanie oświetlenia, ale mimo to wójt nie wykonywał tego zadania.

Wszystko wskazuje na to, że przejścia dla pieszych i przystanki zostaną oświetlone jednak w tym roku. W drugiej połowie marca Urząd Gminy wybrał wykonawcę inwestycji, po czym podpisał umowę. Zadanie realizuje Regionalna Agencja Poszanowania Energii z Warszawy za kwotę 589.170 zł. Oświetlone zostaną prawie wszystkie przejścia dla pieszych wzdłuż drogi wojewódzkiej oraz dwa przy ul. Szkolnej w Jabłonnie. Ponadto prace oświetleniowe obejmą przystanki.

Początkowo roboty miały zakończyć się w sierpniu, ale nastąpił poślizg i gmina musiała wydłużyć termin realizacji inwestycji do końca października. Wójt Jarosław Chodorski tłumaczył, że jest to spowodowane nałożeniem się inwestycji. Możliwe, że wykonawca wejdzie w teren jeszcze w tym miesiącu.