Porozmawiajmy o faktach i mitach na temat szczepień

PAN Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie rozpoczyna nowy cykl wydarzeń. W najbliższą niedzielę odbędzie się inauguracyjny „Pałacowy salon naukowy”. Podczas tego spotkania zostanie poruszony kontrowersyjny temat „Szczepienia – fakty i mity”. Zapraszamy!

W niedzielę, 19 czerwca w jabłonowskim Pałacu rozpocznie swoją działalność „Pałacowy salon naukowy”, który będzie miejscem spotkań ludzi ciekawych świata, interesujących się poszukiwaniem odpowiedzi na nurtujące pytania, które wyjaśniają jego zagadki i tajemnice.

– W założeniu są to spotkania naukowe otwarte dla publiczności, podczas których sami wybitni twórcy nauki w bardzo popularnej formie prezentują wyniki swoich badań i zainteresowania naukowe. Jest to więc popularyzacja osiągnięć nauki na najwyższym możliwym poziomie – mówi Magdalena Grzelecka, dyrektor jabłonowskiego Pałacu.

Spotkania będą odbywać się w sali pałacowej, co drugi miesiąc w trzecią niedzielę. Planowana godzina rozpoczęcia to 14.30.

– Każde spotkanie wypełni przystępny wykład lub pogadanka i łącząca się z nim dyskusja, kontynuowana w swobodnej atmosferze przy kawie serwowanej uczestnikom. Słuchacze siedzą przy stolikach – jak w kawiarni. Mają możliwość zadania pytań prelegentowi. Spotkania prowadzone będą przez moderatora dyskusji np. dziennikarza specjalizującego się w tematach naukowych – opowiada M. Grzelecka.

Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 19 czerwca na bardzo kontrowersyjny i dyskusyjny temat „Szczepienia – fakty i mity”. Pałac zapewni obecność znakomitych uczonych specjalizujących się ww. zagadnieniach, tj. prof. Lidii Brydak oraz prof. Anety Nitsch-Osuch. Spotkanie prowadzić będzie red. Małgorzata Kownacka – znany dziennikarz radiowy specjalizujący się w zagadnieniach medycznych.

Jabłonna Dla Mieszkańców