Policja rozpoczęła akcję „Zmierzch”

W ostatnią środę policjanci rozpoczęli na terenie powiatu legionowskiego działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Zmierzch”. Będzie więcej patroli umundurowanych i „po cywilnemu” w terenie.

Funkcjonariuszy służących w Komendzie Powiatowej Policji i ościennych komisariatach wspierać będą stołeczni policjanci. Krzysztof Smela, legionowski komendant wystąpił do komendanta stołecznego policji o udzielenie wsparcie w działaniach, uzyskując zgodę. Oznacza to, że cyklicznie siły wsparcia w postaci policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie, Wydziałów Ruchu Drogowego oraz Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji można będzie zobaczyć na terenie naszego powiatu.

– W praktyce dla mieszkańców działania „Zmierzch” oznaczały będą większą liczbę patroli umundurowanych i „po cywilnemu” pełniących służbę w terenie – mówi Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Celem działań będzie  ograniczenie przestępczości kryminalnej szczególnie uciążliwej dla mieszkańców,  m.in. kradzieży z włamaniami do domów i mieszkań, kradzieży  samochodów oraz rowerów.

Policjanci będą patrolować osiedla mieszkaniowe, legitymować osoby piesze oraz przeprowadzać kontrole drogowe pojazdów. W przypadku stwierdzenia popełnienia przestępstwa funkcjonariusze będą mieli za zadanie zatrzymać sprawców na „gorącym uczynku” lub w bezpośrednim pościgu.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. policja