Pogorzelcy ze Skierd potrzebują pomocy

W ostatni weekend doszło do groźnego pożaru w Skierdach. Część budynku, w którym pojawił się ogień, uległa niemal całkowitemu spaleniu. Teraz pogorzelcy potrzebują pomocy. Co można zrobić?

– W momencie kiedy w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie rozpoczynała się uroczystość Powiatowego Dnia Strażaka z udziałem wielu znamienitych gości, doszło do bardzo groźnego pożaru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w zabudowie szeregowej przy ulicy Skowronkowej w miejscowości Skierdy. Sytuacja była na tyle poważna, że do akcji ratowniczej skierowano ogółem 13 zastępów strażaków, tj. 3 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, 3 z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, 2 z OSP Chotomów i po jednym z OSP Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Legionowo, OSP Kałuszyn, OSP Zakroczym i z naszej jednostki, a także grupę operacyjną z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Niestety mimo wielkiego wysiłku i poświęcenia ratowników, części budynku, w której wybuchł pożar, nie udało się uratować i uległa ona niemal całkowitemu spaleniu. Nadpalone zostały również dwa sąsiednie segmenty budynku. Jednak to co najważniejsze, żadna osoba nie doznała obrażeń podczas tego zdarzenia – piszą strażacy z OSP Jabłonna.

Sąsiedzi i przyjaciele pogorzelców zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców. Pieniądze można wpłacić TUTAJ.

– Szanowni Państwo, Kochani, potrzebujemy Waszej pomocy! Naszym sąsiadom, a przede wszystkim naszym przyjaciołom, Basi i Arturowi spłonął dzisiaj dom wraz z dobytkiem całego ich życia. Uratowali tylko to, co było dla nich w tej chwili najważniejsze – swoje najukochańsze psy. Szczęściem w nieszczęściu jest zatem to, że nic nie stało się żadnemu z mieszkańców domu. Dom spalił się niestety przez wadę instalacji elektrycznej. Basia jest pielęgniarką, która zawsze jest skłonna do pomocy i nigdy jej nie odmawia. Jest osobą bardzo życzliwą i bardzo ważnym członkiem naszej, lokalnej społeczności. Rodzina nie jest zamożna, potrzebuje w tej chwili właściwie wszystkiego. Dlaczego to robimy? Jesteśmy mała wiejską społecznością, która bardzo się wspiera, jednak nasza pomoc nie jest wystarczająca. W tej chwili organizujemy ubrania i inne potrzebne rzeczy, ale potrzeby są ogromne. Basia i Artur nie mają w tej chwili kompletnie nic, nawet szczoteczki do zębów. Mamy w społeczności budowlańców, którzy pomogą w remoncie, jednak potrzebujemy materiałów, potrzebujemy wszystkiego – od ubrań po meble. Jeśli możecie, pomóżcie Basi i Arturowi! Każda pomoc się liczy – czytamy na stronie.

W pomoc zaangażowali się także inni. 28 maja o godz. 14.00 w Delikatesach na rogu Modlińskiej ze Skowronkową w Skierdach odbędzie się kiermasz ciast domowych. Natomiast 1 czerwca charytatywny mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się Rajski Team z Resztą Świata. 5 minut gry będzie kosztować minimum 10 zł.

Fot. OSP Jabłonna