Pogorzelcy z Bożej Woli potrzebują naszej pomocy

– Wybiegłem przed dom. Paliła się już wiata i samochód, który pod nią stał. Kiedy ogień przeniósł się na dach, byłem przekonany, że wszystko stracimy – mówi załamany Robert Sokołowski. W nocy z niedzieli na poniedziałek dom, w którym mieszka wraz z żoną, stanął w płomieniach. Małżeństwo potrzebuje pomocy.

Poniedziałek, godz. 2.40. Do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Bożej Woli u zbiegu ulic Leśnej i Sosnowej. W kilkugodzinnej akcji brało udział aż siedem zastępów straży. Ogień objął poddasze, całkowicie spłonął drewniany garaż i samochód osobowy, który w nim stał. Zniszczenia pojawiły się również na parterze.

– Ogień było widać już przy BP w Nowym Dworze – komentowali strażacy będący na miejscu.

fot. OSP Jabłonna

Pogorzelcy – czyli Robert i Alicja Sokołowscy – mieszkają w Bożej Woli dopiero od poprzedniego roku. To nie był jednak ich pierwszy pożar – kilka lat temu spłonęło ich mieszkanie w Warszawie. Kiedy przeżyli po raz drugi to samo, byli po prostu załamani.

Na szczęście nie zostali pozostawieni sami sobie. W pomoc zaangażowali się m.in. sąsiedzi, którzy przenocowali ich bezpośrednio po pożarze, gotowali obiady czy pomagali uprzątnąć dom, tak by można było korzystać przynajmniej z salonu i kuchni. Państwo Sokołowscy mogli również liczyć na rodzinę. Pomoc zobowiązał się zapewnić także wójt Jarosław Chodorski, jak i ks. Krzysztof Czyżyk oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim „Rodzice z Klasą” na czele z prezes Joanną Kańdułą i wiceprezes Heleną Paczuską, która szczególnie zaangażowała się w pomoc z racji, że jest sąsiadką p. Sokołowskich.

Kiedy poprawi się pogoda, pogorzelcy będą musieli rozebrać dach i położyć nowy. Trzeba też ocieplić budynek, wymienić podłogi, zaciągnąć struktury czy odmalować ściany. To wszystko, według wstępnych szacunków, będzie kosztować ok. 70-80 tys. zł. W związku z tym Stowarzyszenia „Rodzice z Klasą” (więcej informacji na temat stowarzyszenia TUTAJ i TUTAJ) podjęło się zbiórki środków finansowych na pomoc dla pogorzelców z Bożej Woli. Pieniądze można wpłacać na poniższy numer konta.

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim „Rodzice z Klasą”
Numer rachunku: BANK BGŻ BNP PARIBAS S.A. O/Nowy Dwór Mazowiecki nr 69 2030 0045 1110 0000 0230 4650
Z dopiskiem: „Dla Państwa Sokołowskich”

P. Sokołowscy również chętnie przyjmą materiały, które będą mogli wykorzystać przy odbudowie domu, np. styropian, farby, deski, okna, drzwi itd. Potrzebne są także ręczniki i drewno. Wspomniane rzeczy można bezpośrednio dostarczać do p. Sokołowskich, którzy mieszkają przy skrzyżowaniu ul. Leśnej i Sosnowej w Bożej Woli.

Daniel Szablewski