Po szkołę na giełdę

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej mają już coraz mniej czasu na wybór dalszej ścieżki edukacji. Z pomocą w podjęciu właściwej decyzji przyszła XIX Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła się 27 marca br. w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

W tym roku o miejsca w szkołach średnich będą starały się dwa roczniki kandydatów – absolwenci ostatniej klasy wygaszanych gimnazjów oraz absolwenci klas ósmych szkół podstawowych. Kandydaci i ich rodzice odwiedzający giełdę mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Legionowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Legionowie, Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy w Zespole Szkół w Wieliszewie, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Bosko w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku, Niepublicznego Liceum Językowe Academy of the Future w Legionowie oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcące Sapere Aude w Jabłonnie.

Wszystkie obecne na giełdzie placówki mają kandydatom wiele do zaoferowania i w zależności od indywidualnych preferencji są w stanie zapewnić edukację ogólnokształcącą, techniczną lub zawodową na najwyższym poziomie oraz udział w ciekawych projektach dodatkowych i kursach specjalistycznych. Z powodzeniem mogą konkurować z placówkami warszawskimi pod względem poziomu kształcenia, różnorodności kierunków, wyposażenia, zajęć i aktywności pozalekcyjnych oraz udziału w projektach zagranicznych.

Powiat Legionowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *