Place zabaw niby „odmrożone”, ale nadal zamknięte

Gminne place zabaw są nadal zamknięte dla mieszkańców. Urzędnicy twierdzą, że ich otwarcie uzależnione jest od zmniejszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Rząd zezwolił jednak na „odmrożenie” placów zabaw już 30 maja, a mimo to dzieci z terenu gm. Jabłonna wciąż nie mogą z nich korzystać. Kiedy to się zmieni?

Do naszej redakcji wpływa coraz więcej wiadomości z prośbą o interwencję w sprawie zamkniętych placów zabaw na terenie gm. Jabłonna. Zgodnie Z decyzją rządu, place zabaw mogą być ponownie otwarte od 30 maja, natomiast place zabaw znajdujące się na terenie naszej gminy, w większości są wciąż zamknięte. Otwarte są tylko te, które nie są ogrodzone.

– W związku z pytaniami o termin otwarcia gminnych placów zabaw i obiektów rekreacyjnych pozostających w zarządzie gminy, informujemy, że ich otwarcie uzależnione jest od zmniejszenia obostrzeń związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Obecnie gminne place pozostaną zamknięte do 30 czerwca br. Po tym terminie poinformujemy o dalszych decyzjach w powyższej sprawie – przekazuje Urząd Gminy.