PKP PLK naprawi windę. Będzie pochylnia w tunelu w Chotomowie?

– Awaria urządzenia z powodu dewastacji. Za utrudnienia przepraszamy – kartka z takim napisem wisi od 20 czerwca na drzwiach jednej z wind przy stacji kolejowej w Chotomowie. Jeżeli nie jesteś młody i zdrowy, przejście z peronu na peron jest dużym wyzwaniem.

Jeszcze w czerwcu Radomir Czauderna, sołtys Dąbrowy Chotomowskiej zwrócił nam uwagę na problemy mieszkańców jego sołectwa. Mówił, że osoby schorowane, starsze czy matki z wózkami mają kłopot, żeby przedostać się przez przejście podziemne na drugą stronę torów. Powód? Schody w przejściu są strome, nie ma żadnych udogodnień do ich pokonania, natomiast jedna z wind nie działa, ponieważ została zdewastowana.

– Należy porozmawiać z kolejami, aby zdecydowały się na modernizację przejścia. Tak, żeby można było bezpiecznie zejść i wejść po schodach – mówił.

Na początku tego miesiąca grupka mieszkańców – Piotr Trzaskoma, Renata Kisielewska i Samanta Daszkowska – wystosowała wniosek do wójta, Rady Gminy i Komisji Rozwoju o podjęcie dyskusji na temat braku podjazdu dla osób przemieszczających się tunelem od strony Chotomowa, jak i Dąbrowy Chotomowskiej.

– Mieszkańcy przechodzący przez przejście podziemne z rowerami, często posiadając ze sobą większy bagaż, również osoby mające małe dzieci, są zmuszone prosić kogoś, żeby przeniósł wózek na drugą stronę po schodach.Jest to zauważalny problem od momentu wybudowania przejścia podziemnego na stacji PKP w Chotomowie.Jeśli istnieje możliwość wygospodarowania środków oraz porozumienia się z Polskimi Kolejami Państwowymi na wykonanie podjazdu w przejściu podziemnym od strony Dąbrowy Chotomowskiej oraz Chotomowa, mieszkańcy będą bardzo wdzięczni za wykonanie podjazdu – piszą.

Postanowiliśmy wskazać drogę wójtowi oraz Radzie Gminy i skontaktowaliśmy się z zarządcą przejścia podziemnego. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że rozważają montaż pochylni na schodach, jednak w tej chwili nie mogę podać terminu rozpoczęcia prac. Teraz zatem ruch należy do wójta i radnych, którzy muszą naciskać na spółkę kolejową, aby sprawa doczekała się szczęśliwego finału.

Zapytaliśmy również, kiedy będzie działać zepsuta winda. – Podjęliśmy natychmiastowe działania prowadzące do naprawienia urządzenia. Naprawy wymaga elektrozamek drzwi na poziomie 0. W lipcu otrzymaliśmy ofertę cenową od firmy serwisującej platformy i złożyliśmy zlecenie naprawy. Usterka platformy powinna zostać usunięta w przeciągu najbliższych dni. Jeszcze dziś zwrócimy się do serwisanta z żądaniem jak najszybszego działania – poinformował nas w środę Zespół Rzecznika Prasowego PKP PLK.

Jabłonna Dla Mieszkańców