PiS ogłosił listy wyborcze. Dwóch kandydatów z Jabłonny

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. W okręgu podwarszawskim o mandaty poselskie będzie ubiegać się dwóch mieszkańców gm. Jabłonna – Stefan Traczyk i Piotr Choroś. Co zamierzają zrobić dla naszego powiatu?

Podczas piątkowej konferencji prasowej Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik wyborczy PiS zaprezentował pełne listy wyborcze. Mieszkańców naszej gminy najbardziej interesuje okręg podwarszawski, który obejmuje m.in. powiat legionowski. „Jedynkę” otrzymał w nim Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej i jednocześnie mieszkaniec Legionowa. Z kolei „dwójka” przypadła Anicie Czerwińskiej, rzecznik partii i klubu parlamentarnego PiS. Kandydatami do Sejmu jest również dwóch mieszkańców gm. Jabłonna.

Stefan Traczyk otrzymał na liście w okręgu podwarszawskim miejsce nr 13. Obecnie pełni on funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna i jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, w przeszłości był leśniczym w Celestynowie i wójtem tamtejszej gminy.

Redakcja: Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach do Sejmu?
Stefan Traczyk: Jestem człowiekiem aktywnym i jednocześnie osobą o bardzo dużym doświadczeniu zawodowym i społecznym. Dlatego naturalne jest to, że powierzony został mi zaszczyt ubiegania się o mandat posła na Sejm RP.

W jaki sposób zamierza Pan przekonać wyborców do swojej kandydatury?
Wygrane wybory do Sejmiku Województwa Mazowieckiego i uzyskane prawie dziesięć tysięcy głosów ze środka listy, pokazuje, że jestem osobą rozpoznawalną i cieszącą się dużym zaufaniem społecznym. Dlatego w kampanii wyborczej do Sejmu, będę działał w ten sam sposób, czyli opierał się będę na bezpośrednim kontakcie z wyborcami.

Jeżeli wyborcy wybiorą Pana, to jako poseł co zamierza Pan zrobić dla pow. legionowskiego i Polski?
Okręg wyborczy nr 20, z którego kandyduję, składa się z powiatów: legionowskiego, nowodworskiego, wołomińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego i warszawskiego zachodniego. Wszystkie te powiaty leżą wokół Warszawy i borykają się z tymi samymi problemami, z których najistotniejsze są komunikacja i infrastruktura drogowa. Dlatego oprócz ochrony środowiska, którą zajmuję się również zawodowo, zajmę się rozbudową infrastruktury komunikacyjnej, tak aby obywatele mogli dojeżdżać do Warszawy jak najwygodniej i jednocześnie jak najszybciej.

Drugim przedstawicielem naszej gminy jest Piotr Choroś. Radnemu powiatowemu przypadło 21. miejsce na liście.

Redakcja: Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach do Sejmu?
Piotr Choroś: W samorządzie Powiatu Legionowskiego jestem od 2018 roku, startowałem do niego z KW PiS. Jestem przedsiębiorcą. Możliwość startu w wyborach do Sejmu RP, odbieram jako zaszczyt i możliwość przedstawienia moich postulatów związanych m.in. z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W jaki sposób zamierza Pan przekonać wyborców z terenu naszego powiatu do swojej kandydatury?
Powiat legionowski jest wspaniałym miejscem do zamieszkania i życia. Ma ogromny potencjał, który możemy wykorzystać, dlatego stawiam na jego rozwój poprzez promowanie małej przedsiębiorczości. Biorąc pod uwagę szybki przyrost mieszkańców, musimy pomyśleć o miejscach pracy, ale nie w Warszawie, tylko tu w naszym powiecie. Oczywiście dużo pracy przed nami, ponieważ potrzebujemy też rozbudowy dróg czy obwodnicy Legionowa i Jabłonny. Legionowska Trasa Mostowa planowana od 40 lat – jedną decyzją marszałka Struzika z PSL, została pozbawiona przeprawy przez Wisłę (mostu)?! Najwyższa pora zadbać i wdrożyć w życie sprawy, które są bardzo istotne dla powiatu. Należy pamiętać, że rozwój nie zawsze oznacza budowę fabryk lub uciążliwych zakładów. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ponieważ mieszkamy tutaj, dlatego wszystkim powinno zależeć na pewnej harmonii. Mamy piękne tereny pod turystykę, Jezioro Zegrzyńskie i wiele innych atrybutów, które mogą przyciągnąć nowych inwestorów. Sprawna komunikacja i sieć dróg stanowi podstawę pod przyszłe inwestycje.

Jeżeli wyborcy wybiorą Pana, to jako poseł co zamierza Pan zrobić dla Polski?
Moim celem będzie również konsekwentne działanie w kwestii usprawnień i ułatwień na rynku pracy i przedsiębiorstw. Musimy być konkurencyjni dla innych państw, nie możemy być gorsi, nie możemy być tylko kuźnią fachowców, kadr i pracowników dla państw zachodnich. Na szczęście powoli odwracamy ten trend, dzięki staraniom rządu premiera Morawieckiego. Mamy jednak ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, a przy obecnej sytuacji brakuje ich na terenie naszego kraju. Przywrócenie zawodów jest bardzo ważne na obecnym rynku pracy, tak samo jak usprawnienie i uproszczenie formalności związanych z zatrudnieniem. Zapewniam, że jestem osobą solidną i dochodząca do celów. Wierzę, że numer 21 będzie dobrym wyborem, będzie „oczkiem” w naszym powiecie i w całym okręgu wyborczym.

fot. PiS, Stefan Traczyk, Piotr Choroś