Pechowy czwartek w Jabłonnie: dwie kolizje drogowe

W ostatni czwartek doszło do dwóch kolizji drogowych na terenie Jabłonny. Najpierw auta zderzyły się na obwodnicy, później na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Zegrzyńskiej. Do obu zdarzeń zadysponowano strażaków z OSP Jabłonna.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godz. 17.00 na obwodnicy Jabłonny, gdzie w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, zderzyły się BMW 520 i Skoda Fabia. Straty oszacowano na ok. 40.000 zł. Jeden z podróżnych musiał skorzystać z pomocy medycznej, ale nie został odwieziony do szpitala.

Oprócz pogotowania, na miejscu były także obecne jednostki policji i straży pożarnej – OSP Jabłonna i dwa wozy JRG Legionowo. W trakcie działań strażaków, został wyłączony jeden pas ruchu.

Tego samego dnia, po godz. 20.00 doszło do kolejnej kolizji. Od kilku dni na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Zegrzyńskiej – z powodu modernizacji – nie działa sygnalizacja świetlna. Niestety coraz częściej kierowcy nie zachowują zasad bezpieczeństwa, przez co dochodzi do groźnych sytuacji. Jedną z nich było zderzenie Volkswagena Polo i Hondy Jazz.

– Obyło się bez poważniejszych obrażeń u osób podróżujących pojazdami – informuje OSP Jabłonna.

W obu przypadkach działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu rozrzuconych elementów z rozbitych aut i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonna