Pasażerów obsługują krótkie autobusy. ZTM odesłał długie na Bródno

Mniej więcej od początku września na terenie gm. Jabłonna nie kursują długie autobusy należące do Zarządu Transportu Miejskiego. Pasażerowie skarżą się, że do pracy i szkoły jeżdżą jak sardynki.

– Od początku września z Legionowa i Jabłonny w stronę Białołęki jeżdżą krótkie autobusy. Gdy jeszcze jeździły dłuższe, były wypełnione po brzegi ludźmi i to szczególnie rano. Dlaczego zdecydowano się puścić krótsze jednostki? Pasażerowie czują się w nich jak sardynki. To nie podoba się wielu osobom, a każdy chce dojechać do pracy albo szkoły. Kto wprowadził taką zmianę? – pyta Dominik, nasz czytelnik.

Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM potwierdził, że wycofano długie wozy z trasy obsługującej gm. Jabłonna i zastąpiono je krótszymi autobusami. – Obecna sytuacja komunikacyjna w znacznym stopniu jest zdeterminowana przez modernizację trasy tramwajowej na Bródnie. W celu usprawnienia funkcjonowania komunikacji zastępczej, do obsługi autobusowych linii zastępczych skierowano długie wozy – mówi.

Jak zaznacza I. Krajnow, obecnie sytuację na liniach jabłonowskich sprawdzają pracownicy działu nadzorów przewozów ZTM i w przypadku potwierdzenia utrudnień, ZTM postara się znaleźć rozwiązanie poprawiające funkcjonowanie komunikacji na tych liniach.

Jabłonna Dla Mieszkańców