Pani skarbnik żegna się z urzędem

Beata Stolarska po ponad 11 latach pracy jako skarbnik żegna się z Urzędem Gminy Jabłonna. W najbliższy poniedziałek Rada Gminy – na wniosek wójta Chodorskiego – odwoła ją z zajmowanego stanowiska. Prawdopodobnie to nie koniec zmian w jabłonowskim urzędzie.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się IV sesja Rady Gminy Jabłonna. Jednym z punktów będzie podjęcie uchwały w sprawie odwołania Beaty Stolarskiej, skarbnika gm. Jabłonna z zajmowanego stanowiska.

Zgodnie z prawem skarbnik może zostać odwołany tylko za zgodą rady. Wójt Jarosław Chodorski – ze względu na konflikt z B. Stolarską – nosił się z zamiarem zmiany skarbnika już w poprzedniej kadencji, ale jednak nie złożył w tej sprawie oficjalnego wniosku. Powód? Przeciwko sobie miał praktycznie całą radę, więc próba odwołania B. Stolarskiej nie miałaby jakichkolwiek szans powodzenia. Całkiem inaczej sytuacja wygląda w tej kadencji – wójt ma za sobą 11 radnych na 15 i tylko kataklizm musiałby spowodować, że w poniedziałek radni nie zagłosują za odwołaniem B. Stolarskiej.

B. Stolarska jest skarbnikiem gm. Jabłonna od 2007 roku.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, rozważana jest również zmiana na stanowisku wicewójta. Funkcję tę pełni od 2015 roku Marcin Michalski. W kuluarach krążą nazwiska dwóch kandydatów, którzy mogliby zająć jego stanowisko.

Daniel Szablewski

Komentarze

  • 16 stycznia 2019 at 21:16
    Link

    Przewodniczący Rady Gminy przedstawia projekt uchwały dotyczący odwołania skarbnika. Pisze, że to na wniosek wójta. Gdzie jest treść tego wniosku. Wniosek powinien być bezwzględnie podany do publicznej wiadomości a nie to, że to rada ma kompetencje do odwołania skarbnika gminy. Panie przewodniczący, kto odwołuje skarbnika gminy to my wiemy. Proszę należycie uzasadnić uchwałę. Jako mieszkanka chcę wiedzieć jakie zarzuty merytoryczne ma wójt przeciwko skarbnik.
    Jestem ponadto ciekawa czy wszyscy radni znają treść wniosku wójta.
    I do wójta- może należałoby zamieścić w BIP wydane w 2019 roku zarządzenia.

    Odpowiedz
  • 16 stycznia 2019 at 22:22
    Link

    rADOMIR czauderna albo Majewska na zastepce wójtai nowy sezon cyrku mozna uznac za otwaarty……brawo brawo brawo

    Odpowiedz
  • 17 stycznia 2019 at 10:31
    Link

    Wójt Chodorski wreszcie zrealizuje swoje plany zemsty w stosunku do p. SKarbnik. Głównie za to, że nie wykonywała bezmyślnie jego poleceń sprzecznych z prawem i na szkodę gminy. Tak kończą ci, którzy ośmielą się sprzeciwić autorytarnym rządom fryzjera. Jeśli uchwała przejdzie, to od poniedziałku skończy się pewna epoka gdzie o meritum dotyczących spraw samorządowych decydować będzie jedna osoba wspierana posłusznymi urzędnikami, bojących się przeciwstawić. Tego chciałeś wyborco?

    Odpowiedz
    • 18 stycznia 2019 at 13:06
      Link

      wiesz Romek bo to jest zły człowiek….

      Odpowiedz
    • 18 stycznia 2019 at 13:26
      Link

      a to o te czyny chodziło. Bo nadal dziurawe drogi za które odpowiada wójt i tutaj czynów od 5 lat nie ma.

      Odpowiedz
  • 18 stycznia 2019 at 06:47
    Link

    No i w gminie nie będzie już żadnej osoby, która potrafi dobrze liczyć i planować.

    Odpowiedz
    • 18 stycznia 2019 at 17:31
      Link

      No przecież wójtowi głównie o to chodziło. A teraz hulaj dusza, piekła nie ma!!!

      Odpowiedz
  • 18 stycznia 2019 at 20:43
    Link

    Brawo panie wójcie!!! Wszystkie osoby które się ośmieliły mieć swoje zdanie i powiedzieć głośno co myślą sukcesywnie zostały wyeliminowane z gminy i rady gminy,teraz jest super układ rada gminy niewolniczo oddana panu wójtowi a urzędnicy będą się bali głośno oddychać ,pełna dyktatura !!!Teraz pełna sielanka a trolle zniszczą każdego kto się ośmieli wychylić i mieć odmienne zdanie.

    Odpowiedz
  • 19 stycznia 2019 at 11:22
    Link

    Ostatni bezpiecznik usunięty…

    Odpowiedz
  • 19 stycznia 2019 at 21:50
    Link

    Nie ma obaw co do odwołania. P. Skarbnik sama zrezygnowała, w czym pomógł jej wójt. Ale wiadomo, wójtowi się nie odmawia 😉

    Odpowiedz
  • 20 stycznia 2019 at 10:10
    Link

    Najpierw się chwali finansami, które prowadziła pani skarbnik, a teraz ją zwalnia? Jak dla mnie ten pan jest nieprzewidywalny.

    Odpowiedz
  • 20 stycznia 2019 at 18:45
    Link

    Jedenastka radnych przed jutrzejszym głosowaniem niech się zastanowi, czy po 11 latach pracy jedną uchwałą można komuś skomplikować życie zawodowe bo chce tak wójt. Nie komplikujcie życia innym. Wszyscy chwalicie skarbnik za kompetencje a w imię sloganu ,,dla dobra gminy” podejmujecie już, natychmiast uchwałę.

    Odpowiedz
  • 20 stycznia 2019 at 20:09
    Link

    Osoby, które mają odwagę mieć własne zdanie, nie mają czego szukać w tym urzędzie. Zostali wierni, bierni i mierni.

    Odpowiedz