Paliła się zmywarka

Aż cztery wozy straży pożarnej zadysponowano do zadymionego mieszkania w bloku na ulicy Sadowej w Jabłonnie. Powód? Zapaliła się zmywarka.

W środę, 5 sierpnia tuż przed godz. 13.00 właścicielka mieszkania na ul. Sadowej zaalarmowała straż, że w jej kuchni pojawił się ogień. Po przyjeździe na miejsce, strażacy z JRG Legionowo ustalili, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej zmywarki, stąd właśnie pojawił się w mieszkaniu także dym. Strażacy wyciągnęli zmywarkę, po czym pouczyli kobietę, że przed kolejnym użyciem, musi ją naprawić bądź po prostu kupić nową.

Dzień wcześniej o godz. 13.10 zastęp OSP Jabłonna został zadysponowany do Skierd na ul. Muzyczną, gdzie zauważono pożar trawy i krzaków. Ogień objął powierzchnię 500 metrów kwadratowych międzywala. Na szczęście pożar udało się ugasić. Druhowie wrócili do strażnicy po 1 godz. 44 min.

Tego samego dnia straż pożarna w Legionowie otrzymała zgłoszenie o pożarze lasu na ul. Wiejskiej w Jabłonnie. Na miejsce wysłano strażaków z OSP Jabłonna i PSP Legionowo. Zadysponowano także Nadleśnictwo Jabłonna. Jak okazało się, był to fałszywy alarm, ponieważ zadymienie pochodziło z lasu, który znajduje się już poza powiatem legionowskim i leży w rejonie działań warszawskiej straży pożarnej.

Jabłonna Dla Mieszkańców