Od marca droższe śmieci

Już od jutra, tj. 1 marca wchodzą w życie nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych z terenu gm. Jabłonna. Rada Gminy – na wniosek wójta – podniosła opłaty do 20 zł za odpady segregowane oraz do 40 zł za niesegregowane. Jesienią Urząd Gminy dementował informacje odnośnie podwyżki.

Gmina Jabłonna rozpisała nowy przetarg na odbiór odpadów. Zgodnie z nim od 1 marca do 31 grudnia br. usługę będzie realizował dotychczasowy wykonawca – firma Partner z Warszawy. Urząd planował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 2.604.000 zł, jednakże cena będzie zdecydowanie wyższa, ponieważ firma zażyczyła sobie 5.670.000 zł.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia pod obrady Rady Gminy trafiła uchwała dotycząca nowych stawek za odbiór odpadów komunalnych z terenu gm. Jabłonna. Do tej pory mieszkańcy płacili miesięcznie 10 zł od osoby za odpady segregowane i 20 zł za niesegregowane. Rada Gminy – na wniosek wójta – podjęła decyzję, że od marca wysokość stawek zmieni się i będzie wynosić: 20 zł za odpady segregowane i 40 zł za niesegregowane.

Pod koniec października 2018 r. poinformowaliśmy, że Urząd Gminy Jabłonna pracował nad nową umową na odbiór odpadów komunalnych, jak również napisaliśmy, że mieszkańcy mogą spodziewać się sporych podwyżek.

– W związku z pojawieniem się informacji o podniesieniu stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, Urząd Gminy Jabłonna informuje, że nie zamierza podnosić obecnie obowiązujących stawek opłat – poinformował po naszym artykule Urząd Gminy.

Niestety ani wójt, ani radni nie odnoszą się do wcześniejszych zapewnień urzędu.

Daniel Szablewski, fot. Życie Chotomowa