Nowa wiata rowerowa przy urzędzie

Od kilku tygodni mieszkańcy Jabłonny mogą korzystać z nowej wiaty rowerowej, która znajduje się przy Urzędzie Gminy. Powstała ona podczas wykonywania projektu budowy ścieżek rowerowych. Jak informują urzędnicy, wiata kosztowała 45.510 złotych.

Za wspomnianą kwotę urząd zakupił wiatę z 3 stojakami, pod którą zmieści się 6 rowerów. Cena jest wysoka, ponieważ wiaty na 6 rowerów można kupić już za ok. 15.000 zł.

– Te stojaki często są zapełnione. Dlaczego nie zainstalowano większej liczby stojaków wokół urzędu czy parku? – pyta nas jeden z mieszkańców.

– Przy Urzędzie Gminy Jabłonna z uwagi na ograniczone możliwości terenu nie było możliwości zamontowania większej liczby stojaków, w przyszłości planowana jest budowa „bike & drive” – informuje Agnieszka Sobczak, sekretarz gminy.

Sekretarz nie zdradziła jednak, w jaki sposób urzędnicy zamierzają w przyszłości zlikwidować „ograniczone możliwości terenu” przy urzędzie.

Dowiedzieliśmy się za to, ile kosztowały stojaki na 110 rowerów w Suchocinie. Jak informuje Agnieszka Sobczak, Urząd Gminy przeznaczył na ten cel 13.007,25 zł. Mimo że od maja praktycznie nikt z nich nie korzysta, urząd nie zamierza przenosić nawet części stojaków w inne miejsce. Powód? Trwałość projektu oraz nadzieja, że od września dzieci zdecydują się na pozostawianie rowerów przy wszystkich stojakach.