Nowa karetka w Jabłonnie

W poprzednim roku pisaliśmy o wysłużonej karetce obsługującej rejon gm. Jabłonna. W końcu doszło do zmiany – fabrycznie nowy ambulans dotarł do Jabłonny. Karetka marki Volkswagen Crafter, typ „C” to obecnie najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana ruchoma jednostka intensywnej opieki, która posiada specjalistyczny sprzęt do skomplikowanego transportu i leczenia pacjentów.

Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” zakupił dwa nowe ambulanse, które miały stacjonować w Serocku i Jabłonnie. Karetka dla Serocka jest na służbie już od kilku miesięcy, a karetka przeznaczona dla miejsca wyczekiwania w Jabłonnie została dostarczona pod koniec stycznia b.r.

Nowy ambulans marki Volkswagen Crafter, typ „C” to obecnie najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana ruchoma jednostka intensywnej opieki, która posiada specjalistyczny sprzęt do skomplikowanego transportu i leczenia pacjentów. Karetka z podstawowym zespołem będzie, tak jak pozostałe w powiecie, pracowała w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Ambulanse to pojazdy mocno eksploatowane. W 2018 roku karetki na terenie powiatu wzywane były prawie dziewięć tysięcy razy. Regularna wymiana taboru i jego wyposażenia jest więc koniecznością.

– Obie karetki zakupiliśmy ze środków własnych. Chcemy sukcesywnie wymieniać ambulanse na nowe. Najstarsze, które służą w powiecie pochodzą z 2009 roku i mają już bardzo duży przebieg – mówiła we wrześniu ubiegłego roku Dorota Glinicka, prezes zarządu Zespołu Opieki Zdrowotnej „Legionowo” Sp. z o.o.

Koszt zakupu jednego pojazdu to prawie 350 tys. zł.

Daniel Szablewski, fot. i źródło Powiat Legionowski