Nietrzeźwy Ukrainiec rozbił auto. Groził i ubliżał policjantom, później chciał ich przekupić

Pijany 29-latek z Ukrainy, który doprowadził do stłuczki na jednej z legionowskich ulic, został zatrzymany przez funkcjonariuszy miejscowej drogówki. Mężczyzna ubliżał i groził policjantom, żądając, aby ci odstąpili od czynności służbowych. Kiedy tym nic nie osiągnął, próbował przekupić mundurowych. Kierowca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci wydziału ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednej z ulic w Legionowie. Kiedy przyjechali na miejsce, podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia, od kierującego volkswagenem wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 29-latka dwa promile alkoholu. Okazało się także, że mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownicę po alkoholu, to jeszcze nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci poinformowali nieodpowiedzialnego kierowcę, iż popełnił przestępstwo i w związku z tym zostaje zatrzymany. Wtedy 29-latek zaczął ubliżać mundurowym, groził im oraz próbował ich przekupić obiecując 1000 złotych, jeśli ci odstąpią od czynności służbowych. Tym samym obywatel Ukrainy popełnił kolejne przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, przekupstwa oraz znieważenia funkcjonariuszy i objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo, fot. pixabay