Niech żyje niepodległa Polska!

O godzinie 19.00 przed Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945 w Chotomowie odbyły się główne uroczystości patriotyczne na terenie gm. Jabłonna. Nasi mieszkańcy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

98 lat temu, dokładnie po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tych wydarzeń na terenie całego kraju są organizowane uroczystości patriotyczne. Nie inaczej było w gm. Jabłonna, gdzie główne obchody odbyły się w Chotomowie.

Piątkowe obchody Narodowego Święta Niepodległości miały bardzo uroczysty charakter

Po Mszy Świętej w intencji ojczyzny w pobliskim kościele, miał miejsce przemarsz mieszkańców przed pomnik. Wśród uczestników obchodów 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości można było zauważyć młodzież, rodziców z dziećmi, jak i starsze osoby.

W trakcie uroczystości nie zabrakło okolicznego przemówienia wójta, wojskowej asysty honorowej, apelu pamięci i salwy honorowej 32 Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera, jak również oprawy muzycznej w wykonaniu orkiestry działającej przy GCKiS. Były także poczty sztandarowe.

Przed pomnikiem złożono wieńce. Na zdjęciu delegacja mieszkańców: Łucja Kobylińska, Jakub Janik i Daniel Szablewski

Złożono także kwiaty przed pomnikiem. Uczyniły to delegacje m.in. środowiska kombatantów z Chotomowa, Rady Sołeckiej Chotomowa, OSP Chotomów, szkół z terenu Chotomowa, GCKiS w Jabłonnie, mieszkańców gm. Jabłonna, 25 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Brzask” – Hufiec Legionowo, Nadleśnictwa Jabłonna, sołtysa i Rady Sołeckiej Dąbrowy Chotomowskiej oraz samorządowców.

Jabłonna Dla Mieszkańców