Niech żyje niepodległa Polska!

Wczoraj przed Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945 w Chotomowie odbyły się główne uroczystości patriotyczne na terenie gm. Jabłonna. Nasi mieszkańcy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Niech żyje Polska!

101 lat temu, dokładnie po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tych wydarzeń na terenie całego kraju są organizowane uroczystości patriotyczne. Nie inaczej było w gm. Jabłonna, gdzie główne obchody odbyły się w Chotomowie.

Po uroczystej mszy św. w pobliskim kościele, miał miejsce przemarsz mieszkańców przed pomnik. Wśród uczestników obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości można było zauważyć młodzież, rodziców z dziećmi, jak i starsze osoby.

W trakcie uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień samorządowców, wojskowej asysty honorowej, apelu pamięci i salwy honorowej. Złożono również wieńce przed pomnikiem.

11 listopada świętowały także inne miejscowości. W Skierdach wykonano żywą instalację patriotyczną z pochodni. Z kolei w Domu Strażaka odbyło się śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych, a na terenie Pałacu w Jabłonnie wspólne śpiewanie hymnu i polonez.

Fot. Gmina Jabłonna