Niech żyje niepodległa Polska!

Po godzinie 19.00 przed Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945 w Chotomowie odbyły się główne uroczystości patriotyczne na terenie gm. Jabłonna. Nasi mieszkańcy upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

100 lat temu, dokładnie po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tych wydarzeń na terenie całego kraju są organizowane uroczystości patriotyczne. Nie inaczej było w gm. Jabłonna, gdzie główne obchody odbyły się w Chotomowie.

Mazurek Dąbrowskiego podczas uroczystości

Po uroczystej mszy św. w pobliskim kościele, miał miejsce przemarsz mieszkańców przed pomnik. Wśród uczestników obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości można było zauważyć młodzież, rodziców z dziećmi, jak i starsze osoby.

Salwa honorowa

W trakcie uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień wójta Jarosława Chodorskiego i przewodniczącego Rady Gminy Witolda Modzelewskiego, wojskowej asysty honorowej, apelu pamięci i salwy honorowej. Złożono również wieńce przed pomnikiem.

Legiony to żołnierska nuta…

Jabłonna Dla Mieszkańców