Nie pozwólmy zamarznąć, pomóżmy potrzebującym

Policjanci powiatu legionowskiego prowadzą działania związane z ochroną osób w celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć. Apelujemy, aby zwracać uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi, gdyż mogą one potrzebować naszej pomocy w związku z zasłabnięciem lub być nietrzeźwe. Nie czekaj, aż stanie się tragedia, zareaguj dzwoniąc na numer alarmowy 997.

W ostatnich dniach odczuwamy ujemne temperatury. Taka aura powoduje, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest, aby zwracać uwagę na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na działanie zimna.

Policjanci z Legionowa oraz podległych komisariatów w Jabłonnie, Nieporęcie, Wieliszewie i Serocku cały czas prowadzą działania związane z ochroną osób w celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć. Mundurowi zwracają uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi. Ludzie ci mogą potrzebować pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Alkohol szybko rozszerza naczynia krwionośne dając uczucie rozgrzania, a tak naprawdę naraża organizm na szybkie wychłodzenie .

W związku z tym w całym powiecie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m.in. pustostany, klatki schodowe oraz parki. Codziennie interweniują też wobec osób nietrzeźwych, które zasypiają na ławkach, w miejscach publicznych, narażając się na śmiertelne wychłodzenie organizmu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu o zwrócenie uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Kiedy zobaczysz starszą samotną osobę, bezdomnego lub nietrzeźwego siedzącego na ławce lub leżącego na ziemi narażonego na bezpośrednie działanie mrozu nie wahaj się ani chwili tylko zgłoś ten fakt odpowiednim służbom: Pogotowiu Ratunkowemu na numer 999, Policji pod numer 997 lub pod numer alarmowy 112 Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

KPP w Legionowie, fot. MSWiA