Negocjują Dom Strażaka [AKTUALIZACJA]

Do końca czerwca 2017 roku obowiązuje umowa, która umożliwia ośrodkowi kultury korzystanie z części Domu Strażaka. Prezes OSP Chotomów zaproponował jej przedłużenie o 10 lat. Tak długi okres związany jest z planowaną rozbudową strażnicy.

Jacek Kalinowski, prezes OSP Chotomów wystosował pismo do wójta oraz przewodniczącego Rady Gminy, w którym zaproponował przedłużenie umowy na korzystanie z pomieszczeń Domu Strażaka przez gminę. Zgodnie z pismem, nowa umowa obowiązywałaby przez 10 lat i co miesiąc na konto OSP Chotomów trafiałoby – jak dotychczas – 5500 zł netto.

Kilka miesięcy temu przedłużono umowę na pół roku i zgodnie z jej zapisami podwyższono stawkę miesięczną z 2900 zł netto  do obecnego poziomu.

Grzegorz Przybyłowicz poinformował, że złożona propozycja jest związana z planami OSP Chotomów odnośnie rozbudowy strażnicy.

– Prezes chce zaplanować inwestycję, żeby służyła mieszkańcom. W dobudowanej części byłaby biblioteka, natomiast jako Dom Kultury zyskalibyśmy sale i w ten sposób powiększyli ośrodek kultury. Prezes chętnie wynająłby, ale chce mieć zapewnione bezpieczeństwo finansowe. Mówi, że 10 lat to minimum, aby mógł zaplanować wydatki, wziąć kredyty itd. – dodał G. Przybyłowicz.

W trakcie dyskusji radni zainteresowali się tematem rozbudowy budynku. Pojawiały się komentarze, że przy tak długiej umowie, warto wynegocjować dodatkowe korzyści dla gminy.

– Co do słów p. Przybyłowicza, stawka w poprzedniej umowie to 3300 zł, a nie 2900 zł. Przy obecnej stawce koszt za metr wynosi ok. 10 zł. Całą kwotę z wynajmu przeznaczamy na cele statutowe, czyli na działalność naszej jednostki. W ten sposób odciążamy Urząd Gminy, ponieważ tę kwotę przeznaczamy na sprzęt, ubiór i naszej potrzeby strażackie – mówi Jacek Kalinowski, prezes OSP Chotomów.

Jabłonna Dla Mieszkańców