Motorowodniak z Chotomowa znowu na podium

Zawodami na akwenie w Chodzieży rozpoczął się kolejny sezon Motorowodnych Mistrzostw Polski. Pierwsze eliminacje bezkonkurencyjnie wygrał mieszkaniec Chotomowa, ubiegłoroczny mistrz Polski i jednocześnie reprezentant klubu sportowego WKS Zegrze – Jakub Rochnowski.

W dniach 9-11 czerwca rozegrano pierwszą turę Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski w kategorii GT15. Przypomnijmy, że wspomniana kategoria wyścigów obejmuje jednokadłubowe łodzie napędzane silnikami o mocy 15 KM i rozwijające prędkość dochodzącą do 70 km/h. Zawody odbywają się na akwenach wodnych certyfikowanych przez UIM (Union Internazionale Motonautique), gdzie zawodnicy opływają po okręgu boje tworzące trójkąt lub czworokąt.

We właśnie rozpoczynającym się sezonie Kuba startuje w odświeżonej łódce w kolorach niebiesko-zielonym z numerem startowym 87. Wydaje się, że odświeżony design i profesjonalne przygotowanie techniczne dają szansę na utrzymanie wysokiego poziomu i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Sezon motorowodny w bieżącym roku to cztery eliminacje i zawody o mistrzostwo Europy na Łotwie. Już niedługo druga runda zawodów odbędzie się w Żninie (23-25 czerwca), następnie w połowie lipca (14-16 lipca) w Toruniu i na zakończenie 4-6 sierpnia zawody w Chełmży. Natomiast międzynarodowa rywalizacja odbędzie się na Łotwie w Aluksne, gdzie w dniach 25-27 sierpnia przeprowadzone zostaną European Championship GT15. Wszystkich zapraszamy do kibicowania naszemu zawodnikowi.

Kuba to zaledwie 12-letni zawodnik, który na swoim koncie posiada już tytuły mistrza z 2015 i 2016 roku. Swoją przygodę z tym rodzajem sportu rozpoczął w wieku 10 lat. Tegoroczny start i przygotowania do zawodów utrudniała dodatkowo końcówka roku szkolnego w międzynarodowej szkole we Włoszech, gdzie Kuba tymczasowo przebywa i uczy się. Wymagało to zaangażowania, które skutkowało pozytywnym zakończeniem 6. klasy. Kuba doskonale połączył obowiązki ze sportową aktywnością i z najwyższą formą wystartował w eliminacjach.

Jakub Rochnowski oprócz startów w zawodach motorowodnych aktywnie trenuje pływanie we włoskim klubie Nuoto Vicenza przygotowując się do startów w lidze pływackiej po wakacjach.

MR