Miały być rozgrywki dla dorosłych. Nie będzie?

Latem miała ruszyć szumnie zapowiadana Gminna Liga Piłkarska, w której swoje umiejętności mieli prezentować przede wszystkim dorośli mieszkańcy naszej gminy. Skończyło się na zapowiedziach, GCKiS jak na razie planuje tylko Turniej Letniej Szkółki Piłkarskiej na Orliku dla dzieci.

– Planujemy latem zorganizowanie rozgrywek miejscowości w Gminnej Lidze Piłkarskiej. Pierwszy turniej chcemy zorganizować w wakacje, żeby pokazać mieszkańcom, że mamy coś nowego. Jesteśmy na początku drogi, ale zaczyna u nas coś dziać się w tym sporcie. Będę starał się zapewnić jak najlepsze warunki. Będą trener, zaplecze, piłki i możliwość grania – opowiadał na czerwcowym posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS.

Uruchomienie rozgrywek miało nastąpić z myślą o dorosłych i o młodzieży, aby tą odciągnąć od przesiadywania na przystankach. Ważną rolę w zajęciach miało odegrać odnowione boisko w Skierdach, na którym w czerwcu zmierzyli się aktorzy Teatru Rampa oraz mieszkańcy Rajszewa i Skierd. Do tej pory to był jednak ostatni mecz na nowej murawie.

W zamian gmina postanowiła zorganizować Turniej Letniej Szkółki Piłkarskiej na Orliku w Jabłonnie, który odbędzie się 22 sierpnia o godz. 9.00. Będą to jednak zawody przede wszystkim dla dzieci, ponieważ organizatorzy zapraszają rodziców tylko do… kibicowania.

Jabłonna Dla Mieszkańców