Miał dwa promile i dachował w lesie

Policjanci z Jabłonny zatrzymali nietrzeźwego 60-letniego Zbigniewa B. Mężczyzna jest podejrzany o to, że mając blisko 2 promile alkoholu prowadził Fiata po drodze w Rajszewie i zakończył jazdę dachując na poboczu drogi. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 21.20  policjanci z komisariatu w Jabłonnie otrzymali informacje, że w Rajszewie na ul Modlińskiej na poboczu drogi dachował osobowy samochód marki Fiat. Mundurowi na miejscu zdarzenia zastali straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, którego pracownicy udzielali pierwszej pomocy 60-letniemu Zbigniewowi B.

Funkcjonariusze ustalili, że istnieje podejrzenie, iż to właśnie Zbigniew B. prowadził  Fiata i dachował na poboczu drogi. 60-latek nie odniósł żadnych obrażeń ciała i wyczuwalny był od niego intensywny zapach alkoholu.

Policjanci zatrzymali Zbigniewa B. i przystąpili do czynności procesowych, zabezpieczając miejsce zdarzenia. Badanie alkomatem  zatrzymanego mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych z jego udziałem zwolnili, przekazując pod opiekę trzeźwej osobie.

Policjanci z KP w Jabłonnie ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragedii.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Źródło: KPP Legionowo, fot. OSP Jabłonna