Mamy najpiękniej udekorowany dom w okolicy

Chociaż Święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, do Bożej Woli nadal ciągną osoby, które uwielbiają świąteczny klimat. Właśnie w tej miejscowości znajduje się najpiękniej udekorowany dom w okolicy. Musicie obejrzeć te zdjęcia!

Mikołaje, bałwanki, renifery i wiele, wiele świecidełek można zobaczyć każdego popołudnia na posesji państwa Wandy i Kazimierza z Bożej Woli. Ilość bożonarodzeniowych ozdób jest tak wielka, że robi spore wrażenie na okolicznych (i nie tylko!) mieszkańcach, którzy specjalnie przyjeżdżają, żeby podziwiać najładniej udekorowany dom z ogrodem w tej części Mazowsza.

– Dekorujemy dom i ogród już od 10 lat. Na początku przywoziliśmy ozdoby z Niemiec, czasem używane, innym razem nowe. Mąż również dużo wykonał sam. Co roku przybywa ozdób i nasza posesja wygląda za każdym razem inaczej – opowiada p. Wanda.

Żeby jednak osiągnąć tak wspaniały efekt, małżeństwo musi najpierw włożyć sporo pracy w przygotowania. P. Wanda rozpoczyna dekorowanie ogrodu już w połowie listopada. Powód? Musi zdążyć jeszcze przed przymrozkami, ponieważ wiele ozdób jest wkładanych w ziemię. Dużo czasu zajmuje również sprawdzenie przewodów i złączenie wszystkiego w jedną całość.  Koniec prac przypada z reguły na 5 lub 6 grudnia.

– Przychodzą do nas całe wycieczki. W wigilię samochody zatrzymywały się raz po raz i tylko było widać flesze, jak ludzie robili zdjęcia. Słyszymy dużo gratulacji związanych z naszą pasją – mówi p. Kazimierz.

Skąd państwo Wanda i Kazimierz wpadli na pomysł dekorowania domu i ogrodu? P. Wanda przyznaje, że od zawsze ogromne wrażenie robiły na niej amerykańskie domy, które są imponująco wystrojone na święta. Oglądała je i w telewizji, i na zdjęciach przywożonych przez znajomą ze Stanów Zjednoczonych. Także w Zakopanem jest pełno udekorowanych domów, które robiły wrażenie na p. Wandzie.

– To jest moja pasja. Czasami żartuję, że żyję od Bożego Narodzenia do Bożego Narodzenia. Kiedy w grudniu rozbłysły lampki, to przez całą noc podchodziłam do okna i po prostu cieszyłam się. To wygląda pięknie – dopowiada p. Wanda.

Gratulujemy hobby i życzymy dalszego rozwijania pasji. Z pewnością dzięki małżeństwu z Bożej Woli, gm. Jabłonna staje się coraz piękniejsza!

DS