Las słupków w Bożej Woli. „Oto zacna inwestycja gminna”

Po Modlińskiej w Jabłonnie, przyszedł czas na „osłupkowanie” kolejnej ulicy. Urząd Gminy zamontował blisko 80 słupków przy ścieżce rowerowej na Dębowej w Bożej Woli.

W poprzednim tygodniu zapytaliśmy urzędników o koszt zakupu i montażu słupków w Bożej Woli, ale nadal nie otrzymaliśmy wnioskowanej informacji. Nie poznaliśmy również odpowiedzi na pytanie, z jakiego powodu została wykonana ta inwestycja.

– Proszę oto zacna inwestycja gminna, jakich za pewne wiele: ul. Dębowa, Boża Wola, pachołki przy ścieżce rowerowej, „najruchliwszej” w całej gminie, której koniec widać na zdjęciu. I może przełknęłabym od strony ulicy, ale posesji? Co za debil to wymyślił? – komentowała pani Ewa, mieszkanka Bożej Woli.

Słupki zamontowano wzdłuż ścieżki rowerowej na wysokości wjazdów na posesje, przy skrzyżowaniach oraz spowalniaczach.

Źródło: Facebook

Rok temu poprawiano ścieżkę rowerową

Ścieżka rowerowa na ul. Dębowej w Bożej Woli została wybudowana w poprzednim roku. W trakcie jej realizacji doszło nawet do tego, że Urząd Gminy Jabłonna wstrzymał inwestycję i nakazał wykonawcy budowę ścieżki rowerowej od nowa. W naszych artykułach zwracaliśmy uwagę m.in. na schodki wybudowane w bramie, zbyt wąskie zjazdy czy wjazd pod takim kątem, że przejeżdżające samochody zawadzały o niego podwoziem. Cała inwestycja kosztowała ponad 450 tys. zł.

Część mieszkańców zwracało uwagę na niezasadność budowy ścieżki rowerowej na tej ulicy. Kilka miesięcy wcześniej zamknięto pobliski przejazd kolejowy, przez co ruch samochodowy na ul. Dębowej drastycznie się zmniejszył. Niektórzy mieszkańcy żartowali nawet, że ich ulica stała się deptakiem.

Słupki na Modlińskiej

Identyczne słupki, co w Bożej Woli, zamontowano kilka tygodni wcześniej na ul. Modlińskiej w Jabłonnie na odcinku od kościoła do lasu. Urząd Gminy Jabłonna przeznaczył 250 tys. zł na pomoc rzeczową dla Województwa Mazowieckiego, w ramach której zakupiono m.in. 285 słupków drogowych.