Koncert Walentynkowy w Jabłonnie

– W imieniu naszej Biblioteki i naszego Partnera – Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie, mamy wielką przyjemność zaprosić Szanownych Państwa na Spotkanie poetycko-muzyczne z okazji „Walentynek”. Naszymi gośćmi będą: poetka Izabela Zubko i muzyk Kuba Michalski – przekazuje na naszych łamach Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie. Koncert odbędzie się 17 lutego o godz. 16.00 w Domu Ogrodnika w Jabłonnie.

Kilka słów o naszych walentynkowych gościach:

Izabela Zubko wydała 10 zbiorów poetyckich oraz biografię poety, krytyka i dziennikarza – Stanisława Stanika. Ma szereg publikacji w prasie krajowej i zagranicznej (USA, Kanada, Ukraina, Rosja). Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Jej wiersze ukazały się w licznych opracowaniach zbiorowych, w tym również międzynarodowych. Jej utwory zostały przetłumaczone m.in. na język angielski, litewski, rosyjski, ukraiński, francuski oraz telugu. Należy do Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Kultury, do Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz do warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica. W roku 2016 została przyjęta w poczet członków Związku Literatów Polskich. Za działalność literacką otrzymała srebrną i złota odznakę WSTK, honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz „Brązowy Krzyż Zasługi”.

Kuba Michalski – gitarzysta, kompozytor, wokalista. Jest muzykiem od wielu lat związanym z zespołem „Cotton Cat”, z którym nagrał pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. W 2007 roku wydał płytę solową z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. Wiosną 2011 roku ukazała się solowa płyta Kuby Michalskiego – Podróż, z muzyką artysty do wierszy m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Charlesa Baudelaire`a.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie