Komisja Rewizyjna szykuje się do kontroli

Komisja Rewizyjna zamierza w przyszłym roku przyjrzeć się m.in. przebudowie ul. Szkolnej, gminnym programom zdrowotnym i rozbudowie przedszkola w Jabłonnie. To będzie pracowity rok.

Podczas niedawnego posiedzenia Komisji Rewizyjnej rozpoczęli przygotowywanie wstępnego planu pracy na 2017 rok. Tradycyjnie jej członkowie będą m.in. analizować wykonanie budżetu za obecny rok, sprawdzać wykonanie zaleceń pokontrolnych w ramach kontroli w 2016 roku czy będą rozpatrywać skargi kierowane do komisji.

W styczniu radni będą analizować procedury przetargowe na wykonanie projektu i przebudowy ul. Szkolnej w Jabłonnie wraz z odwodnieniem przy Szkole Podstawowej wraz z kosztami realizacji inwestycji. Radni przyjrzą się także konkursom na programy zdrowotne w gm. Jabłonna, jak i przeprowadzą analizę funkcjonowania ośrodka zdrowia w Jabłonnie i celowości zawarcia umowy za 15.000 zł na świadczenie usług doradczo-kontrolnych przez Joannę Pawlak-Dybiec oraz efektów jej pracy.

Radni odbędą także kontrolę dotyczącą realizacji procedur na wykonanie nakładach asfaltowych w 2016 roku. Zdaniem jednego z nich, urząd nie jest w stanie przygotować przetargów nawet w pół roku. Wakacje oraz jesień zostaną przeznaczone na zbadanie wątku rozbudowy przedszkola i jej finansowania.

Jabłonna Dla Mieszkańców