Kolejne włamania we wsiach zachodnich

W ostatnich miesiącach coraz częściej złodzieje włamują się do domów we wsiach zachodnich. Mieszkańcy Rajszewa i Skierd zwracają na to uwagę i proszą o pomoc.

W trakcie zebrań sołeckich jednym z głównych tematów była zuchwałość przestępców, którzy próbują włamywać się do domów nawet w biały dzień. Czasami szkody są niewielkie, ponieważ złodzieje działają w pośpiechu i łatwo ich spłoszyć. Niemniej policja ma trudności z ich złapaniem.

– Dostajemy jedynie parę świstków o umorzeniu spraw. W moim przypadku finansowe straty nie były duże, bo miałem tylko zniszczone okno, ale pamiętajmy też o stratach moralnych oraz o poczuciu bezpieczeństwa, które jest ważne w lokalnej społeczności – mówił jeden z mieszkańców.

Podczas zebrań w Rajszewie i Skierdach radna Dorota Świątko zobowiązała się, że na następne spotkania postara się zaprosić dzielnicowego z komisariatu policji w Jabłonnie.

– Pilnujmy siebie nawzajem i jeśli gdzieś wyjeżdżamy, poprośmy sąsiadów, żeby popatrzyli na nasz dom. Wiem, że temat jest trudny. Sama go doświadczyłam, bo u mnie w domu też ktoś był w nocy – stwierdziła radna.

– Mamy nowego komendanta powiatowego policji, który pracuje nad tym, żeby ilość policjantów w komisariacie w Jabłonnie zwiększyła się. W tej chwili mamy 13 etatów, a panowie policjanci mają po 200 dni urlopu zaległego – tłumaczył “brak wyników” policji wójt Jarosław Chodorski.

Miejmy nadzieję,że w najbliższym czasie zostaną poczynione odpowiednie kroki, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gm. Jabłonna. Do tematu powrócimy.

Jabłonna Dla Mieszkańców