Kierowcy nie respektują zakazu postoju

Od połowy grudnia poprzedniego roku na łączniku 5KX w Jabłonnie obowiązuje zakaz postoju. Mieszkańcy informują nas, że część kierowców notorycznie nie przestrzega przepisów i parkuje auta na niedawno wybudowanej drodze.

O wybudowanej w poprzednim roku drodze 5KX pisaliśmy już wielokrotnie. Mimo że jeszcze nie została oddana do użytkowania, już na początku listopada kierowcy mogli z niej korzystać. Robili to jednak niezgodnie z przepisami. W końcu 17 grudnia Urząd Gminy poinformował, że zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, na drodze zostały ustawione znaki drogowe.

– 5KX jest drogą jednokierunkową stanowiącą wyjazd z ul. Leśnej (nie ma wjazdu od strony ul. Przylesie). Na drodze obowiązuje zakaz postoju po obu stronach ulicy. Prosimy o respektowanie obowiązujących przepisów – można przeczytać w komunikacie Urzędu Gminy.

Warto dodać, że zakaz wjazdu od ul. Przylesie nie dotyczy służb ratunkowych.

Mieszkańcy z ul. Leśnej poinformowali nas, że kierowcy bardzo często łamią przepisy na łączniku 5KX i parkują tam swoje samochody. Na początku stycznia na nasz adres wpłynęło poniższe zdjęcie, z prośbą o interwencję.

5KX

Kilka dni później, 6 stycznia wybraliśmy się na 5KX, żeby sprawdzić, czy było to tylko jednorazowe zdarzenie. Okazało się, że nie i niedawno otwarta droga służy jednak niektórym za parking.

AK