Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Jabłonowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2016 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w godzinach popołudniowych mundurowi z Jabłonny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Stróże prawa uzyskali informację, że 27-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2016 roku.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo